info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Uriage Age Protect Fluide Multi-Actions SPF 30

Çmimi:4,450.00 L 3,560.00 L -20%

Përkujdesje hidratuese, antirrudhë dhe mbrojtëse formuluar për lëkurën normale dhe mikse.
40 ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulimi

Masa

40 ml

Skin Type

,

Specific For

Spf

Suitable For

Krem me teskturë të lehtë fluide, i cili vepron në shenjat e moshës dhe kundër agresorëve të përditshëm: rrezatimi blu, UV, ndotja, stresi, lodhja .
Formulim i pasuruar me faktorin 30 dhe përbërës aktivë adstrigjent, për një lëkurë të mbrojtur dhe me pore më pak të dukshme.

Parandalon dhe korrigjon shenjat e moshës
Minimizon vijat e holla të rrudhave, lufton humbjen e tonusit dhe elasticitetit dhe ndihmon në parandalimin e njollave të moshës falë pranisë në formulim të retinolit, acidit hialuronik me peshë molekulare të ulët, vitaminës C dhe E.

Mbron lëkurën
Lëkura është e mbrojtur nga ndotja dhe efektet e dëmshme të rrezatimit blu dhe rrezatimit UV falë patentës BLB ( Barrier Light Blue) dhe filtrave mbrojtës 30.

Minimizon poret
Formulë e plotësuar me celulozë dhe përbërës me efekt adstrigjentë për një lëkurë të matifikuar gjatë ditës.

Testuar dermatologjikisht.
Me përmbajtje parfumi.

Aplikojeni në mëngjes në lëkurë të pastër dhe të tharë paraprakisht.
Shmangni kontaktin me sytë.
Nuk rekomandohet përdorimi tek femrat shtatzëna.

AQUA (WATER,WATER) ● ● ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE ETHYLHEXYL SALICYLATE ● ● BUTYLMETHOXYDIBENZOYLMETHANE OCTOCRYLENE ● ● ISONONYL ISONONANOATE, POLYMETHYL METHACRYLATE PROPANEDIOL ● ● ● GLYCERIN DIMETHICONE ● ● STEARETH-2 STEARETH-21 ● ● DIISOPROPYL SEBACATE PROPYLENE GLYCOL DICAPRYLATE / DICAPRATE C12-15 ALKYL BENZOATE ● ● DIISOPROPYL ADIPATE ● PHENOXYETHANOL ● BUTYLENE GLYCOL ● CETYL ALCOHOL ● PERFUME (FRAGRANCE) ● CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) ● CHLORPHENESIN ● POLYACRYLATE-13 ● ACRYLATES / C10-30 ALKYL ACRYLATE ● PERFUME (FRAGRANCE) ● CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) ● CHLORPHENESIN ● POLYACRYLATE-13 ● ACRYLATES / C10-30 ALKYL ACRYLENEPOLENEPOLENEPROSSPOLENEPOLENEPOLENEPOLENEPOLENEPOLISCROSSPOLASPOLYL ACRYLATE ● ASCORLATEPOLACTINA SPORTSPOLASPOLASPOLASPOLYL ACRYLATE SCRYLATE ● ASCORLATEPOLATEIN SPETRASPOLASLATE ASCORBETAL SPETRASPOLAS TETRAISOPALMITATE ● O-CYMEN-5-OL ● TOCOPHERYL ACETATE ● XANTHAN GUM ● RETINYL PALMITATE ● KAPPAPHYCUS ALVAREZII EXTRACT ● ADENOSINE ● SODIUM HYALURONATE ● POLYSORBATE 20 ● CROTON LECHLERI SOMETHAN GUM ● RETINYL PALMITATE ● KAPPAPHYCUS ALVAREZII EXTRACT ● ADENOSINE ● SODIUM HYALURONATE ● POLYSORBATE 20 ● CROTON LECHLERI SOMETHAN EXTRACT ● ISOBOSORBATE ● CROTON LECHLERI SOMRARBA EXTRACT ● ISOBOSORBATE (SEOMO SUMRARBA) SEOMOSARBA SEOMOITATE (ISCO)EXTRACT ● TIN OXIDE ● BHT ● TOCOPHEROL

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.