info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Uriage Age Lift Protective Smoothing Day Cream SPF 30

Çmimi:4,700.00 L 3,760.00 L -20%

Përkujdesje hidratuese, antirrudhë dhe mbrojtëse formuluar për lëkurën normale dhe të thatë.
40 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulimi

Masa

40 ml

Skin Type

,

Specific For

Spf

Suitable For

Krem me teskturë të lehtë, i cili vepron në shenjat e moshës dhe kundër agresorëve të përditshëm: rrezatimi blu, UV, ndotja, stresi, lodhja.
Formulim me mbrojtje ndaj diellit SPF 30, për një lëkurë të mbrojtur dhe me shkëlqim.

Parandalon dhe korrigjon shenjat e moshës
Formuluar me përbërës aktivë të retinolit, acidit hialuronik me peshë molekulare të ulët, vitaminës C dhe E.
Minimizon vijat e holla të rrudhave, lufton humbjen e tonusit dhe elasticitetit dhe ndihmon në parandalimin e njollave të moshës

Mbron lëkurën
Lëkura është e mbrojtur nga ndotja dhe efektet e dëmshme të rrezatimit blu dhe rrezatimit UV falë patentës BLB ( Barrier Light Blue) dhe filtrave mbrojtës 30.

Hidraton lëkurën
Formulë e plotësuar me glicerinë dhe ujin termal Uriage për një lëkurë të hidratuar gjatë.

Testuar dermatologjikisht.
Me përmbajtje parfumi.

Aplikojeni në mëngjes në lëkurë të pastër dhe të tharë paraprakisht.
Shmangni kontaktin me sytë.
Nuk rekomandohet përdorimi tek femrat shtatzëna.

AQUA (WATER,UAE) ● ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE ● DIMETHICONE ● ETHYLHEXYL SALICYLATE ● OCTOCRYLENE ● BUTYLMETHOXYDIBENZOYLMETHANE ●’ISONONYL ISONONANOATE ● DICAPRYLYL ETHER ● GLYCERIN ● GLYCERYL STEARATE ● PEG-100 STEARATE ● POLYMETHYL METHACRYLATE ● BUTYLENE GLYCOL ● DIGLYCERIN ● ISOCETYL STEARATE ● POLYSORBATE 60 ● ASCORBYL TETRAISOPALMITATE ● TOCOPHERYL ACETATE ● RETINYL PALMITATE ● SODIUM HYALURONATE ● CROTON LECHLERI ​​RESIN EXTRACT ● TOCOPHEROL ● AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE / VP COPOLYMER ● PHENOXYETHANOL ● CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) ● PERFUME (FRAGRANCE) ● CETYL ALCOHOL ● CHLORPHENESIN ● MICA ● AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE / BEHENETH-25 METHACRYLATE CROSSPOLYMER ● TETRASODIUM EDTA ● CAESALPINIA SPINOSA FRUIT EXTRACT ● O-CYMEN-5-OL ● XANTHAN GUM ● CITRIC ACID ● KAPPAPHYCUS ALVAREZII EXTRACT ● ADENOSINE ● TIN OXIDE ● THEOBROMA CACAO SEED EXTRACT(THEOBROMA CACAO (COCOA) SEED EXTRACT) ● BHT

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.