info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Sale!

Minus 417 Radiant See Radiant Intense Cream

Çmimi:L12,600.00 L9,450.00 -25%

Krem ushqyes dhe anti-rrudhë për lëkurë të maturuar
50 ml

Stock: In stock

Additional information

Masa

50 ml

Brand

Formulation

Skin Type

Specific For

Action

,

Suitable For

,

Përshkrimi

Krem për lëkura mature të thata.
Hidraton dhe ushqen duke i kthyer shkëlqimin fytyrës.
Efekt anti-rrudhë si në rrudhat e para dhe ato më të thella.

Përbërësit aktivë kryesorë:
Kompleksi mineralesh nga Deti të Vdekur – nga pika më e ulët në sipërfaqen e tokës në – 417 metra nën nivelin e detit, i cili ndihmon në ruajtjen e niveleve optimale të hidratimit, duke rritur aftësinë e lëkurës për të ruajtur lagështinë.
Vitamina A – e rëndësishme në ushqimin dhe mirëmbajtjen e një lëkure të shëndetshme dhe të re.
Vitamina B – Ndihmon lëkurën të mbajë lagështinë, duke krijuar një pengesë avullimi, që gjithashtu ndihmon në mbrojtjen nga dëmtimet mjedisore.
Vitamina E – Një antioksidant i fuqishëm që ndihmon në neutralizimin e radikalëve të lirë dhe mbrojtjen e lëkurës nga plakja e parakohëshme.
Vitamina F – e njohur edhe si Acidet yndyrore Omega, zbut lëkurën në mënyrë natyrale duke promovuar ekuilibrin optimal të lëkurës.
Vitaminë H – veti hidratuese dhe zbutëse.

Ekstrakte bimore:
Ekstrakti i trëndafilit të egër – ndhihmon në pakësimin e shenjave të lëkurës dhe acarimet, përmirëson hidratimin dhe zvogëlon shfaqjen e rrudhëzave dhe rrudhave.
Xhenxhefili – qetëson njollat ​​dhe tonifikon lëkurën.
Çaji jeshil – i pasur me antioksidantë, mbron lëkurën nga dëmtimi i radikaleve të lirë,
Shega – një antioksidant i fuqishëm i njohur për potencialin e tij të mrekullueshëm të rigjenerimit të lëkurës.

Vajrat bimorë:
Vaji i luleve të kamomilit -është përdorur prej shekujsh për të lehtësuar dhe qetësuar lëkurën e lodhur, duke lejuar righenerimin natyral të saj.
Vaji Jojoba – Një agjent i fuqishëm kundër plakjes që qetëson lëkurën, ndihmon në ruajtjen e nivelit të hidratimit.
Vaji i Borage – Një nga burimet më të mira në botë të acideve yndyrore thelbësore omega 3, me veti hidratuese dhe ushqyese të lëkurës.
Vaji i ullirit – i pasur me vitaminë E, polifenole dhe fitosterole të cilat janë mbrojtëse dhe ushqyese për lëkurën.
Vaji i kalendulës- parandalon problemet e lëkurës dhe kontribuon në shërimin natyral të lëkurës.
Gjalpë Shea – ushqyes dhe hidratues për lëkurë, i pasur me vitamina natyrale dhe acide yndyrore.
Aloe Vera – hidraton dhe qetëson irritimet e lëkurës.

Përdorimi

Të aplikohet në lëkurë të pastër dhe të thatë dy herë në ditë: në mëngjes dhe në mbrëmje.

Përbërësit

Precious Dead Sea Mineral Complex, Vitamin A, Vitamin B,Vitamin E, Vitamin F,Dead Sea Water,Rose Canina extract,Ginger, Pomegranate, Jojoba Oil, Sweet Almond Oil, Borage, Olive Oil, Calendula Oil, Shea Butter, Aloe Vera, Green tea