info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

La Roche Posay Pure Vitamin C Light

Çmimi:6,040.00 L 5,134.00 L -15%

Përkujdesje anti-rrudhë me efekt filler për lëkurë normale mikse

40 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

,

Specific For

Action

,

Suitable For

,

Masa

40 ml

Përshkrimi

Formulim me përqëndrim të lartë të vitaminës C të kombinuar me acid hialuronik dhe neurosensin, të cilat ndikojnë në rritje e prodhimit të kolagjenit dhe në pakësimin dhe parandalimin e rrudhave.

Neurosensina është një peptid që gjendet në këtë formulim me qëllim që të pakësojë skuqjen dhe irritimin e lëkurës.
Me ujë termal La Roche Posay, i pasur me minerale dhe elementë të dobishëm për lëkurën, i njohur për vetitë e tij zbutëse dhe antioksiduese.

 

Përfitimet

  • Tonifikon dukshëm lëkurën;
  • Hidraton lëkurën dhe mbush rrudhat në sipërfaqen e saj;
  • Uniformizon ngjyrën e lëkurës dhe pakëson skuqjen;

Përthithje e shpejtë, strukturë e lehtë e përshtatur për lëkurë të ndjeshme, normale dhe mikse.

Dermatologjikisht i testuar. Testuar për alergji. Jo komedogjenik. Pa parabenë.

Përdorimi

Aplikohet në mëngjes dhe / ose në darkë në fytyrë dhe qafë.

Mund të përdoret i kombinuar me Redermic R.

Në këtë rast aplikoni Pure Vitamin C në mëngjes dhe Redermic R në darkë.

Përbërësit

AQUA / WATER • DIMETHICONE • ISOCETYL STEARATE • GLYCERIN • MANNOSE • ASCORBIC ACID • CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE • BUTYLENE GLYCOL • SUCROSE TRISTEARATE • POTASSIUM HYDROXIDE • SODIUM STYRENE/MA COPOLYMER • POLYMETHYLSILSESQUIOXANE • STEARETH-10 • MADECASSOSIDE • SODIUM STEAROYL GLUTAMATE • HYDROGENATED LECITHIN • HYDROLYZED HYALURONIC ACID • CAPRYLYL GLYCOL • TETRASODIUM EDTA • ACETYL DIPEPTIDE-1 CETYL ESTER • XANTHAN GUM • ACRYLATES COPOLYMER • ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER • PHENOXYETHANOL • PARFUM / FRAGRANCE