info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

La Roche Posay Effaclar Rutina

Çmimi:4,500.00 L 3,825.00 L -15%

Set trajtues specifik për lëkurë të yndyrshme me tendencë akneike.
40 ml, 200 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulation

,

Masa

200 ml, 40 ml

Skin Type

Specific For

Suitable For

Përshkrimi

Set trajtues specifik për lëkurë të yndyrshme me tendencë akneike.

Seti përmban:
Effaclar Gel 200 ml
Effaclar Duo + 40 ml

Effaclar Gel
Xhel i përshtatshëm për pastrimin e fytyrës nga papastërtitë dhe pakësimin e sasisë së sebumit të prodhuar nga lëkura.
Redukton poret e dukshme dhe përmirëson teksturën e lëkurës.
Formuluar për lëkurë të yndyrshme me tendencë akneike.
Me ujë termal La Roche Posay, i pasur me minerale dhe elementë të dobishëm për lëkurën, i njohur për vetitë e tij qetësuese dhe antioksiduese.
pH neutral.
Pa parabene.
Pa sapun.
Pa alkool.

Effaclar Duo +
Formulim në formë xhel-kremi për lëkurë të ndjeshme me akne. Hidratim 24 orë me një efekt mat që zgjat.
Parandalon formimin akneve, shenjave dhe pikave të zeza e të bardha në lëkurë dhe pakëson ato ekzistuese.
Kjo në sajë të pranisë së acidit salicilik, zinkut, niacinamideve dhe piroctone olamine.
Depërton në pore dhe i pastron ato. Rreth 60% e akneve largohen në vetëm 10 ditë. Krahas kësaj normalizon dhe rregullon sasinë e yndyrës së prodhuar.
Me ujë termal La Roche Posay, i pasur me minerale dhe elementë të dobishëm për lëkurën, i njohur për vetitë e tij zbutëse dhe antioksiduese.
Pa parabene, pa parfum.
Jo komedogjenik.
Testuar dermatologjikisht.

Përdorimi

Effaclar gel : Aplikohet çdo ditë, në mëngjes dhe në darkë në fytyrë të njomur më parë. Msazhohet disa minuta dhe më pas shpëlahet me ujë të bollshëm.

Effaclar Duo + : Përdoret çdo ditë për të trajtuar aknet. Aplikohet një ose dy herë në ditë në zonat e prekura. Mund të aplikohet edhe në të gjithë fytyrën.

Përbërësit

Effaclar Duo + Ingredients:
Water, Isostearyl Alcohol, Glycerin, Pentylene Glycol, Silica, Carbomer, Capryloyl Salicylic Acid, Potassium Hydroxide, Tocopheryl Acetate, Acrylates / c10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Disodium EDTA, Epilobium Angustioflium Floëer / stem /.

Effaclar gel Ingredients:
WATER • SODIUM LAURETH SULFATE • PEG-8 • COCO-BETAINE • HEXYLENE GLYCOL • SODIUM CHLORIDE • PEG-120 METHYL GLUCOSE DIOLEATE • ZINC PCA • SODIUM HYDROXIDE • CITRIC ACID • SODIUM BENZOATE • PHENOXYETHANOL • CAPRYLYL GLYCOL • PARFUM/FRAGRANCE.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping