info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

La Roche Posay Cicaplast Soothing Repairing Balm SPF 50+

Çmimi:2,050.00 L 1,742.50 L -15%

Balsam zbutës
qetësues dhe mbrojtës nga hiperpigmentimi për lëkurë të ndjeshme e të dobësuar
40 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Action

,

Suitable For

Spf

Specific For

Përshkrimi

Formulim mbrojtës dhe zbutës për lëkurë të ndjeshme, tatuazhe apo lëkurë që i është nënshtruar trajtimeve dermatologjike (laser, peeling etj). Mbron nga rrezatimi diellor
dhe parandalon formimin e njollave në lëkurë, në sajë të pranisë në të të proceradit.
Prania e Madeccasossideve bën që ky balsam të rigjenerojë lëkurën ndërsa panthenoli i jep asaj butësi.
Me ujë termal La Roche Posay, i pasur me minerale dhe elementë të dobishëm për lëkurën, i njohur për vetitë e tij zbutëse dhe antioksiduese.
I përshtatshëm për të rritur dhe për fëmijë mbi 3 vjeç.
Pa parfum.

Përdorimi

Aplikohet në lëkurën e thatë aq herë sa është e nevojshme.
Nuk aplikohet në plagë.

Përbërësit

AQUA / J64WATER, HOMOSALATE
PANTHENOL,ETHYLHEXYL SALICYLATE,BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHAN,OCTOCRYLENE,ALCOHOL DENAT.
BISETHYLHEXYLOXYPHENOL,METHOXYPHENYL,TRIAZINE,STYRENE/ACRYLATES,COPOLYMER,ETHYLHEXYL TRIAZONE,TRIETHANOLAMINE,DIMETHICONE,PHENYLBENZIMIDAZOLE SULFONIC ACID
PEG-8 LAURATE
SORBITAN OLEATE
ZINC GLUCONATE
MADECASSOSIDE
MANGANESE GLUCONATE
ISOHEXADECANE
SODIUM ACRYLATES CROSSPOLYMER-2
SILICA
2-OLEAMIDO-1,3-OCTADECANEDIOL
PERLITE
DROMETRIZOLE TRISILOXANE
POLOXAMER 338
DISODIUM EDTA
COPPER GLUCONATE
CAPRYLYL GLYCOL
POLYSORBATE 80
ACRYLAMIDE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE COPOLYMER
ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER
BHT
TOCOPHEROL
PHENOXYETHANOL