info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vichy Slow Age Anti – Ageing Day Cream SPF 30

Çmimi:4,950.00 L 4,207.50 L -15%

Krem dite anti-age për lëkurë normale në të thatë
50ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

,

Specific For

Action

, ,

Suitable For

, ,

Spf

Përshkrimi

Krem me përmbajtje probiotike, që mbron lëkurën nga faktorët e jashtëm dhe të brendshëm dëmtues.
Kombinim i probiotikut Bifidus, antioksidantin Baicalin dhe ujit termal Vichy. Ndihmon në parandalimin dhe korrigjimin e rrudhave që krijohen, si pasojë e faktorëve mjedisorë dëmtues.
Përmban një sistem filtrash, që sigurojnë mbrojtje ndaj rrezatimit diellor (SPF 30).
Hidraton, zbut dhe tendos lëkurën.
Pas një sërë përdorimesh lëkura duket më rrezatuese.
Pa parabene.
Testuar dermatologjikisht.
Testuar në lëkurë të ndjeshme.
Testuar për alergji.

Përdorimi

Aplikohet në mëngjes, në fytyrë dhe në qafë, në lëkurë të pasttruar paraprakisht.

Përbërësit

Aqua / Water  ,Octocrylene
 ,Glycerin,Homosalate,
Ethylhexyl Salicylate  
,Bifida Ferment Lysate  ,Alcohol Denat.Butyl Methoxydibenzoylmethane  ,Dimethicone  ,Sucrose Tristearate,Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate,Silica,Tocopherol,Isopropyl Lauroyl Sarcosinate,Synthetic Wax,Polysorbate 61,Cetyl Alcohol,HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer,CI 17200 / Red 33,CI 77891 / Titanium Dioxide,CI 77491, CI 77492, CI 77499 / Iron Oxides,Stearic Acid,Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer,Dimethiconol,Triethanolamine,Parfum / Fragrance,Sodium Stearoyl Glutamate,Sodium Polyacrylate,Sodium Hyaluronate,Myristic Acid,Sodium Benzoate,Palmitic Acid  ,Phenoxyethanol,Ammonium Acryloyldimethyl Taurate/Steareth-25 Methacrylate Crosspolymer,Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate,Ascorbyl Glucoside,Disodium EDTA,Dipotassium Glycyrrhizate,Capryloyl Salicylic Acid,Caprylyl Glycol,Scutellaria Baicalensis Extract / Scutellaria Baicalensis Root Extract,Menthoxypropanediol,T-Butyl Alcohol,Poly C10-30 Alkyl Acrylate