info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vichy Ideal Soleil Anti-Ageing SPF 50+

Çmimi:3,400.00 L 2,890.00 L -15%

Krem anti-age mbrojtës ndaj diellit
50ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Action

, ,

Suitable For

, ,

Spf

Specific For

Përshkrimi

Formulim, i cili ofron një mbrojtje maksimale ndaj rrezatimit diellor.
I pasur me ekstrakte të çajit të zi, AHA (alfahidroksi acide), vitamina dhe polifenole korrigjon rrudhat dhe tonusin e lëkurës.
Pas një sërë përdorimesh lëkura do të jetë më elastike, me më shumë shkëlqim dhe me më pak rrudha.
I pasur me ujin termal Vichy.
Pa parabene.
Jo komedogjenik.
Testuar dermatologjikisht.
Testuar në lëkurë të ndjeshme.
Testuar për alergji.

Përdorimi

Aplikohet rreth 30 minuta para ekspozimit në diell.
Riaplikohet disa herë gjatë ditës, në varësi të ekspozimit.

Përbërësit

Aqua/Water
Homosalate
Silica
Ethylhexyl Salicylate
Ethylhexyl Triazone
Glycerin
C12-15 Alkyl Benzoate
Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine
Drometrizole Trisiloxane
Butyl Methoxydibenzoylmethane
Saccharomyces/ Xylinum/ Black Tea Ferment
Aluminym Starch Octenylsuccinate
Octocrylene
Pentylene Glycol
Styrene/ Acrylates Copolymer
Potassium Cetyl Phosphate
Parfum /Fragrance
Caprylyl Methicone
Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid
Butylene Glycol
Titanium Dioxide [Nano] / Titanium Dioxide
Triethanolamine
Phenoxyethanol
Caprylyl Glycol
Stearyl Alcohol
Dimethicone
Acrylates/ C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer
Inulin Lauryl Carbamate
Peg-8 Laurate
Disodium Edta
Tocopherol
Xantham Gum
Aluminum Hydroxide
Stearis Acid
Hyrdroxyethylcellulose
Sodium Citrate
Citric Acid
Myrciaria Dubia Fruit Extrat
Potassium Sorbate
CI 17200 / RED33
Zingiber Officinale Root Extract / Ginger Root Extract
Sanguisorba Offcinalis Root Extract
Cinnamomum Cassia Bark Extract
Biotin