info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Rilastil Hydrotenseur Eye Contour Cream

Çmimi:4,300.00 L 3,440.00 L -20%

Krem anti-rrudhë për zonën rreth
syve
15ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Action

, ,

Suitable For

Specific For

Përshkrimi

Formulim i përshtatshëm për femrat mbi 40 vjeç, që kanë probleme me rrudhat dhe rrathët e errët në zonën rreth syve.
Në sajë të kompleksit Eye Care, ky krem ka vetinë të pakësojë rrathët e zinj rreth syve dhe t’u japë atyre shkëlqim.
Kombinimi i acidit hialuronik me ceramidet, lupeolin, vitaminën A dhe F pakëson rrudhat, tonifikon lëkurën dhe e ushqen atë.
Për ta mbrojtur nga faktorët e jashtëm dëmtues këtij kremi i është shtuar vitamina E, ndërsa calmosensina e pranishme në këtë formulim relaxon muskulaturën.
Pas disa përdorimesh lëkura juaj do jetë më e re dhe me më shumë elasticitet.
Testuar dermatologjikisht dhe mikrobiologjikisht. Testuar oftalmologjikisht.
Testuar klinikisht.
Testuar për nikel, molibden, paladium, krom dhe mërkur.
Jo komedogjenik.
Pa ngjyrues.
Pa parabene.
Hipoalergjik.
Pa parfum.

Përdorimi

Aplikohet në mëngjes dhe në darkë, në zonën rreth syve të pastruar paraprakisht.
Masazhohet deri në absorbim të plotë të kremit nga lëkura.

Përbërësit

Aqua (Water) • Cetearyl Alcohol • Oleyl Erucate • Glyceryl Stearate • Glycerin • Simmondsia chinensis (Jojoba) Seed Oil • Cera alba (Beeswax) • Sodium Olivoyl Glutamate • PEG-100 Stearate • Helianthus annuus (Sunflower) Seed Oil • Oryza sativa (Rice) Bran Oil • Myristyl Myristate • Dimethicone • Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester • Lupinus albus Seed Extract • Sodium Hyaluronate • Sodium Lauroyl Lactylate • Hesperidin Methyl Chalcone • Tocopheryl Acetate • Retinyl Palmitate/Carrot Polypeptide• Ceramide NP • Ceramide AP • Ceramide EOP • N-Hydroxysuccinimide • Chrysin • Palmitoyl Tripeptide-1 • Dipeptide-2 • Palmitoyl Tetrapeptide-7 • Phytosphingosine • Cholesterol • Ethyl Linolenate • Ethyl Oleate • Ethyl Linoleate • Butylene Glycol • Laureth-3 • Hydroxyethylcellulose • Arginine • Tocopherol • Steareth-20 • Xanthan Gum • Carbomer • Biotin • Sodium Citrate • Citric Acid• Phenoxyethanol • Chlorphenesin• Potassium Sorbate • Chlorhexidine Digluconate • Sodium Benzoate • Ethylhexylglycerin• Disodium EDTA • Pentaerythrityl Tetra-di-t-Butyl Hydroxyhydrocinnamate.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping