info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Noreva Noresun Gradual UV Fluide SPF 30

Çmimi:2,700.00 L 2,295.00 L -15%

Mbrojtës nga dielli me SPF 30 pa filtra kimikë për lëkurë të ndjeshme, për të rritur dhe fëmijë
40 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Masa

40 ml

Brand

Formulation

Skin Type

Specific For

Action

Suitable For

,

Spf

Përshkrimi

Noresun është gjenerata e re “smart” me SPF 30, e mbrojtjes nga dielli që siguron mbrojtjen maksimale për te gjitha llojet e lëkurave dhe atyre më të ndjeshme.

E pasur me Melan-Ox 24 siguron një mbrojtje optimale UVA/UVB, pa filtra kimikë duke ju përshtatur edhe lëkurave më të ndjeshme nga dielli siç është ajo e fëmijëve.

Ofron një teksturë të lehtë, pa filtër të bardhë dhe rezistent ndaj ujit.
Pa parabenë.
I testuar dermatologjikisht.

Përdorimi

Aplikoje 30 minuta përpara ekspozimit në diell, dhe riaplikoje çdo dy orë në lëkurë.

Përbërësit

AQUA (WATER), dicaprylyl carbonate, ethylhexyl methoxycinnamate, GLYCERIN, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, BIS-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, methylenebis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol [nano], glyceryl stearate, PENTYLENE GLYCOL, diethylamino hydroxybenzoyl HEXYL BENZOATE, Ethylhexyltriazone, TRIACONTANYL PVP, dimethicone , pOLYACRYLATE CROSSPOLYMER-6, decyl glucoside, PERFUME (FRAGRANCE) LAURYL Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone / BIS-vinyldimethicone CROSSPOLYMER, chlorphenesin, xanthan gum, ETHYLHEXYLGLYCERIN, BIS-ETHYLHEXYL HYDROXYDIMETHOXY benzylmalonate, DISODIUM EDTA, PROPYLENE GLYCOL, Acetyl Hexapeptide-1, dEXTRAN, TOCOPHEROL , BHT, GLYCINE SOJA (SOYBEAN OIL).