info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Lierac Sunissime SPF 30 Energising Protective Fluid Global Anti-Aging

Çmimi:4,500.00 L 4,050.00 L -10%

Fluid mbrojtës ndaj diellit SPF 30 hidratues dhe anti-age
40ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Action

, ,

Suitable For

,

Spf

Specific For

Përshkrimi

Fluid që absorbohet lehtësisht dhe plotësisht nga lëkura, duke i lënë asaj një ndjesi freskie dhe një aromë të lehtë.
Ofron mbrojtje ndaj rrezatimit UVA, UVB dhe atij IR.
I pasur me melaninë të fraksionuar, e cila mbron lëkurën nga dukuria e fotoplakjes.
Pro taurina kap radikalet e lira që vijnë si pasojë e ekspozimit në diell duke u shndërruar në taurinë e duke stimuluar rigjenerimin qelizor, hidratimin e qelizave dhe përmirësimi e cilësinë e lëkurës.
Acidi hialuronik në përmbajtje formon një shtresë mbrojtëse në lëkurë dhe njëkohësisht e hidraton atë.
Peptidet aktivizuese të nxirjes nxisin prodhimin e melaninës dhe përshpejtojnë proçesin e nxirjes.

Përdorimi

Aplikohet në fytyrë dhe dekolte para ekspozimit në diell.
Mund të aplikohet disa herë në varësi të ekspozimit.

Përbërësit

Aqua/Water/Eau,
Glycerin, C12-15 Alkyl Benzoate, Alcohol, Dicaprylyl Carbonate, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Triazone, Polyglyceryl-3 Methyglucose Distearate, Bis-Ethylhexylhexyloxyphenol, Methoxyphenyl Triazine, Phnylbenzimidazole Sulfonic Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Triethanolamine, C20-22 Alkyl Phosphate, C20-22 Alcohols, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Potassium Cetyl Phosphate, Acrylates/Vinyl Isododecanoate Crosspolymer, Laminaria Ochroleuca Extract, Tocopheryl Acetate, Melanin, Sodium Gluconate, Butylene Glycol, Polygonium Aveculare Extract, Oxothiazolidine, Sodium Hyaluronate, Pentylene Glycol, Tocopherol, Biosaccharide Gum-4 Acetyl Hexapeptide-1, Dextran, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Phenoxyethanol, Parfum/Fragrance.