info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

La Roche Posay Redermic C Eyes

Çmimi:5,100.00 L 4,335.00 L -15%

Krem kundër
rrudhave në zonën
rreth syve. 15 ml.

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Action

Suitable For

,

Specific For

Përshkrimi

Formulim anti-rrudhë për zonën rreth syve.
Zbut rrudhat, parandalon formimin e rrudhave të reja. Mbron lëkurën nga radikalet e lirë duke vonuar fenomenin e plakjes së lëkurës.
Zbut lëkurën, i jep një pamje të rregullt dhe nuk lë ndjesi të yndyrshme.
Pakëson skuqjen e lëkurës dhe i jep një ndjesi komforti.

Një kombinim i vitaminës C me acidin hialuronik dhe neurosensinë.
Me ujë termal La Roche Posay, i pasur me minerale dhe elementë të dobishëm për lëkurën, i njohur për vetitë e tij zbutëse dhe antioksiduese.

 

Rekomandohet për:

  • Rrudhat në formë e këmbëve të pulës në zonën rreth syve;
  • Humbje e tonit të lëkurës në zonën rreth syve.

 

I përshtatshëm për lëkurën e ndjeshme.  I përshtatshëm për sytë e ndjeshëm.

Dermatologjikisht i testuar. Pa parabenë. Pa aromë.

 

Përdorimi

Aplikohet në mëngjes dhe / ose në mbrëmje, duke masazhuar nga këndi i brendshëm i syrit në drejtim cepit të jashtëm të tij.

Mund të përdoret në kombinim me Redermic R Eyes.

Në këtë rast sugjerohet përdorimi i  kremin Pure Vitamin C Eyes në mëngjes dhe Redermic R Eyes në darkë.

Përbërësit

AQUA / WATER • GLYCERIN • DIMETHICONE • BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER / SHEA BUTTER • LIMNANTHES ALBA SEED OIL / MEADOWFOAM SEED OIL • ASCORBIC ACID • MANNOSE • BUTYLENE GLYCOL • PARAFFINUM LIQUIDUM / MINERAL OIL • AMMONIUM POLYACRYLDIMETHYLTAURAMIDE / AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE • CETYL ALCOHOL • PEG-100 STEARATE • GLYCERYL STEARATE • POLYMETHYLSILSESQUIOXANE • POTASSIUM HYDROXIDE • PARAFFIN • SODIUM STYRENE/MA COPOLYMER • CERA MICROCRISTALLINA / MICROCRYSTALLINE WAX • MADECASSOSIDE • DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER • DIMETHICONOL • DISODIUM EDTA • HYDROLYZED HYALURONIC ACID • CAPRYLYL GLYCOL • ACETYL DIPEPTIDE-1 CETYL ESTER • XANTHAN GUM • PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE • PHENOXYETHANOL