info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Uriage Bariésun Crème Hydratante SPF 30

Çmimi:2,750.00 L 2,200.00 L -20%

Përkujdesje mbrojtëse dhe hidratuese ndaj diellit për lëkurë sensitive.
50 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

50 ml

Skin Type

,

Specific For

Spf

Suitable For

Përshkrimi

Falë një kompleksi mbrojtës me efikasitet të lartë , ky krem ​​siguron mbrojtje të lartë ndaj rrezatimit UVA dhe UVB .
Teksturë e lehtë, jo e yndyrshme dhe me aromë të këndshme.
Tolerancë e lartë dhe përthithje e menjëhershme.

Mbron nga rrezatimi UV
Kompleksi i tij i filtrave siguron mbrojtje të lartë ndaj rrezeve UVA dhe UVB.

Parandalon tharjen e lëkurës
Formulim i plotësuar me Aquaspongines dhe ujin termal Uriage, të cilët mbrojnë lëkurën nga tharja që shkakton rrezatimi diellor.

Testuar dermatologjikisht.
Jo-komedogjenik.
Rezistent ndaj ujit.

Përdorimi

Përpara ekspozimit, aplikoni një sasi të mjaftueshme për të mbuluar plotësisht zonën e ekspozuar në diell.
Aplikojeni çdo 2 orë, veçanërisht pas djersitjes ose notit.
Minimizoni ekspozimin në diell sa më shumë që të jetë e mundur.
Mos i ekspozoni bebet dhe fëmijët e vegjël gjatë në diell.

Përbërësit

AQUA (WATER, EAU) – DICAPRYLYL CARBONATE – METHYLENE BIS[1]BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL [NANO] – BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE – ETHYLHEXYL TRIAZONE – DIISOPROPYL SEBACATE – PROPYLENE GLYCOL DICAPRYLATE/DICAPRATE – C12-15 ALKYL BENZOATE – DIISOPROPYL ADIPATE – SILICA – TRIACONTANYL PVP – GLYCERIN – C20-22 ALKYL PHOSPHATE – C20-22 ALCOHOLS – DECYL GLUCOSIDE – BUTYLENE GLYCOL – GLUCOSE – XANTHAN GUM – PARFUM (FRAGRANCE) – COCO-GLUCOSIDE – BENZOIC ACID – TETRASODIUM EDTA – COCONUT ALCOHOL – HYDROGENATED POLYDECENE – TOCOPHERYL ACETATE – O-CYMEN-5-OL – TREHALOSE – PROPYLENE GLYCOL – SODIUM HYDROXIDE – CITRIC ACID – ASCORBYL TETRAISOPALMITATE – TOCOPHEROL – SPIRULINA PLATENSIS EXTRACT – POLYQUATERNIUM-51

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping