info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Rilastil Sun System Color Comfort Fluid SPF 50+

Çmimi:2,700.00 L 1,350.00 L -50%

Fluid mbrojtës ndaj diellit me ngjyrë për lëkurë të ndjeshme
50ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Action

,

Suitable For

Spf

Specific For

Përshkrimi

Fomulim me një teksturë të lehtë, që absobohet shpejt nga lëkura dhe nuk e lë atë të yndyrshme.
Ofron mbrojtje si ndaj rrezatimit UVA dhe ndaj atij UVB.
Parandalon djegiet dhe irritimet e lëkurës, që vijnë si pasojë e ekspozimit për një kohë të gjatë në diell.
Ushqen dhe zbut lëkurën dhe i jep asaj një ngjyrë uniforme.
Për shkak të pranisë së filtrave mund të ngjyrosë rrobat.
Testuar dermatologjikisht dhe mikrobiologjikisht.
Testuar për nikel, kobalt, krom, mërkur dhe paladium.
Rezistent ndaj ujit.
Jo komedogjenik.
Pa parabenë.

Përdorimi

Aplikohet në lëkurë rreth 30 minuta para ekspozimit ndaj rrezatimit diellor dhe riaplikohet aq herë sa është e nevojshme.
Mund të përdoret si bazë për make-up-in.

Përbërësit

Aqua (Water), Cyclopentasiloxane ● Diethylhexyl Carbonate ● Octocrylene ● Alcohol Denat. ● Cyclohexasiloxane ● Dibutyl Adipate ● Butyl Methoxydibenzoylmethane ● Titanium Dioxide (nano) ● Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine ● Butylene Glycol ● PEG-30 Dipolyhydroxystearate ● PEG-10 Dimethicone ● Polymethyl Methacrylate ● Sodium Chloride ● Bisabolol ● Oryzanol ● Tocopheryl Acetate ● Artemisia umbelliformis Extract ● Buddleja davidii Leaf Extract ● Peucedanum ostruthium Leaf Extract ● Pinus pinaster Bark/Bud Extract • Schizandra chinensis Fruit Extract ● Disteardimonium Hectorite ● Silica ● Glycerin ● Dimethicone ● Glyceryl Stearate ● Dimethiconol ● Diglycerin ● PEG-8 ● Tocopherol ● Sodium Lauroyl Glutamate ● Lysine ● Ascorbyl Palmitate ● Ascorbic Acid ● Citric Acid ● Magnesium Chloride ● Phenoxyethanol ● Ethylhexylglycerin ● Sodium Benzoate ● Potassium Sorbate ● Disodium EDTA ● Parfum (Fragrance) ● CI 77492 (Iron Oxides) ● CI 77491 (Iron Oxides) ● CI 77499 (Iron Oxides).

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping