info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Rilastil Hydrotenseur Anti-Aging Duo Set

Çmimi:6,650.00 L 5,652.50 L -15%

Set anti-rrudhë – çmim promocional

Serum 30 ml + + krem 50 ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Masa

30 ml, 50 ml

Brand

Formulation

,

Skin Type

Action

, ,

Suitable For

,

Specific For

Përshkrimi

Përfito me çmimi promocional një trajtim të plotë anti-rrudhë.

Hydrotenseur Anti-aging duo përmban:

 • Hydrotenseur Concentrate in drops – 30 ml
 • Hydrotenseur Anti-wrinkle Moisturizing cream – 50 ml

Hydrotenseur Concentrate in drops

Formulim i krijuar posaçërisht për femrat mbi 40 vjeç.
Përmban acid hialuronik dhe ceramide, që mbushin rrudhat, ushqejnë lëkurën dhe i japin asaj një pamje uniforme.
Në sajë të vetive lifting që ka kompleksi Calmosensine pakësohet formimi i rrudhave të reja, ndërsa rritet  elasticiteti i lëkurës.
Vitamina E në sajë të vetive të saj antioksiduese mbron lëkurën nga faktorët e jashtëm dëmtues, ndërsa lupeoli nxit sintezën e kolagjenit tip 1.
Formulimit i është shtuar dhe acidi lactobionik që nxit proçesin e turnoverit qelizor.
Pas një sërë përdorimesh lëkura juaj do jetë më elastike dhe do ketë një pamje më rinore.
Testuar dermatologjikisht dhe mikrobiologjikisht.
Testuar për nikel, kobalt, mërkur, paladium dhe krom. Testuar klinikisht.
Pa ngjyrues.
Pa parabenë.
Hipoalergjik.
Pa derivate të grurit.
Jo komedogjenik.

Hydrotenseur Anti-wrinkle Moisturizing Cream

Formulim me teksturë të lehtë, ie përshtatshëm për çdo lloj lëkure.
Pakëson rrudhat, ushqen lëkurën, rrit tonicitetin dhe elasticitetin e saj.
Përmban acid hialuronik, i cili mbush rrudhat dhe rigjeneron lëkurën.
Ceramidet i japin kremit veti ushqyese, kurse vitaminat A, E dhe F veti antioksiduese.
Pas një sërë përdorimesh lëkura duket më e re, më kompakte dhe më uniforme.
Testuar dermatologjikisht dhe mikrobiologjikisht.
Testuar klinikisht.
Testuar për nikel, krom, mërkur, kobalt dhe paladium.
Jo komedogjenik.
Pa ngjyrues.
Pa parfum.
Pa parabenë.
Hipoalergjik.

Përdorimi

Hydrotenseur Concentrate in drops

Aplikohet në lëkurën e pastruar paraprakisht dhe masazhohet deri në absorbim të plotë.

Hydrotenseur Anti-wrinkle Moisturizing Cream

Aplikohet në lëkurën e pastruar paraprakisht dhe masazhohet me lëvizje rrethore deri në absorbimin e plotë të tij.

Përbërësit

Hydrotenseur Concentrate in drops Aqua (Water) · Glycerin · Butylene Glycol · PEG-8 · Betaine · Sorbitol · Polysorbate 20 · PEG-40 Hydrogenated Castor Oil · Hydroxyethylcellulose · Sodium PCA · Sodium DNA · Pisum sativum (Pea) Extract · Lupinus albus Seed Extract · Algin · Lactobionic Acid · Allantoin · Sodium Lauroyl Lactylate · Helianthus annuus (Sunflower) Seed Oil · Arginine · Sodium Hyaluronate · Tocopheryl Acetate · Aloe barbadensis Leaf Juice · Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester · Ceramide AP · Ceramide NP · Ceramide EOP · Phytosphingosine · Cholesterol · Glyceryl Polyacrylate · Carbomer · Laureth-3 · Xanthan Gum · Tocopherol · Phenoxyethanol · Chlorphenesin · Potassium Sorbate · Ethylhexylglycerin · Disodium EDTA · Pentaerythrityl Tetra-di-t-Butyl Hydroxyhydrocinnamate · Parfum (Fragrance).

Hydrotenseur Anti-wrinkle Moisturizing Cream 

Aqua (Water) • Glycerin • Cetearyl Alcohol • Helianthus annuus (Sunflower) Seed Oil • Diethylhexyl Carbonate • Bis-PEG/PPG-16/16 PEG/PPG-16/16 Dimethicone • Oryza sativa (Rice) Bran Oil • Butyrospermum parkii (Shea) Butter • Glyceryl Stearate • PEG-100 Stearate • Sodium PCA • Ceramide NP • Ceramide AP • Ceramide EOP • Sodium Hyaluronate • Olea europaea (Olive) Oil Unsaponifiables • Ceteareth-25 • Carbomer • Caprylic/Capric Triglyceride • Dimethicone • Tocopheryl Acetate • Retinyl Palmitate/Carrot Polypeptide • Sodium Lauroyl Lactylate • Oryzanol • Diglycerin • Urea • Ethyl Linolenate • Ethyl Oleate • Ethyl Linoleate • Hydrolyzed Rice Bran Protein • Sorbitol • Lysine • PCA • Arginine • Allantoin • Lactic Acid • Phytosphingosine • Cholesterol • Helianthus annuus (Sunflower) Seed Extract • Tocopherol • Xanthan Gum • Octyldodecanol • Hydrogenated Coco-glycerides • Phenoxyethanol • Chlorphenesin • o-cymen-5-ol • Ethylhexylglycerin • Disodium EDTA • Pentaerythrityl Tetra-di-t-Butyl Hydroxyhydrocinnamate.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping