info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Noreva Bergasol Expert SPF 50+ creme

Çmimi:2,700.00 L 2,295.00 L -15%

Krem mbrojtës nga dielli me SPF 50+
50 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Masa

50 ml

Brand

Formulation

Skin Type

,

Specific For

,

Action

Suitable For

,

Spf

Përshkrimi

Bergasol është gjenerata e re “smart” SPF 50+ e mbrojtjes nga dielli, që siguron mbrojtjen maksimale për të gjitha llojet e lëkurave dhe atyre më të ndjeshme.

E pasur me Melan-Ox 24 siguron një mbrojtje optimale UVA/UVB, pa filtra kimikë duke ju përshtatur edhe lëkurave më të ndjeshme nga dielli, siç është ajo e fëmijëve.
Ofron nje teksturë të lehtë, pa filtër të bardhë dhe rezistent ndaj ujit.

Pa parabenë.
I testuar dermatologjikisht

Përdorimi

Aplikohet 30 minuta para ekspozimit në diell.
Rekomandohet të përsëritet aplikimi çdo dy orë.

Përbërësit

AQUA (WATER), DICAPRYLYL CARBONATE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL[nano], BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, GLYCERIN, GLYCERYL STEARATE, PENTYLENE GLYCOL, TRIACONTANYL PVP, DIMETHICONE, DECYL GLUCOSIDE, POLYACRYLATE CROSSPOLYMER-6, BIS-ETHYLHEXYL HYDROXYDIMETHOXY BENZYLMALONAT E , PARFUM (FRAGRANCE), LAURYL POLYDIMETHYLSILOXYETHYL DIMETHICONE/BIS– VINYLDIMETHICONE CROSSPOLYMER, CHLORPHENESIN, ETHYLHEXYLGLYCERIN, XANTHAN GUM, DISODIUM EDTA, PROPYLENE GLYCOL, ACETYL HEXAPEPTIDE-1, DEXTRAN, TOCOPHEROL, BHT, GLYCINE SOJA (SOYBEAN OIL).