info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

La Roche Posay Effaclar Duo Unifiant

Çmimi:2,960.00 L 2,516.00 L -15%

Xhel krem me ngjyrë
për lëkurë të yndyrshme me
tendencë akneike
40ml

Spastroje
2
1


Informacion shtesë

Nuanca

Light Shade, Medium Shade

Brand

Formulation

Skin Type

,

Action

, ,

Suitable For

Specific For

Përshkrimi

Formulim për femra dhe për meshkuj, për lëkurë të ndjeshme, të yndyrshme dhe akneike.
Me acid salicilik dhe LHA në përmbajtje, që mundësojnë largimin e shtresave sipërfaqësore të demtuara të lëkurës.
Niacinamidi i jep këtij formulimi veti zbutëse dhe qetësuese të irritimeve.
Proceradi zbeh njollat kafe dhe parandalon formimin e njollave të reja.
Prania e kompleksit të zinkut bën që të pakësohet sasia e yndyrës që prodhohet nga lëkura.
Me ujë termal La Roche Posay, i pasur me minerale dhe elementë të dobishëm për lëkurën.
I testuar dermatologjikisht. Jo komedogjenik.

Përdorimi

Aplikohet në mëngjes, në fytyrën e pastruar paraprakisht.

Përbërësit

AQUA / WATER, GLYCERIN
DIMETHICONE
ISOCETYL STEARATE
NIACINAMIDE
I SOPROPYL LAUROYL SARCOSI NATE,AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE,METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER
T-BUTYL ALCOHOL
SODIUM HYDROXIDE
OLEIC ACID
SALICYLIC ACID
SILICA SILYLATE
POLOXAMER 338
NYLON – 1 2
POLYSORBATE 80
ZINC PCA
LINOLEIC ACID
PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE
ISOHEXADECANE
2-OLEAMIDO-1,3-OCTADECANEDIOL
CAPRYLOYL SALICYLIC ACID
CAPRYLYL GLYCOL
PIROCTONE OLAMINE
MYRISTYL MYRISTATE
ACRY LAMIDE/ SODIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE COPOLYMER
PARFUM / FRAGRANCE
SORBITAN OLEATE
DISODIUM EDTA
POTASSIUM CETYL PHOSPHATE
BHT
GLYCERYL STEARATE SE
[+/- MAY CONTAIN CI 77891 / TITANIUM DIOXIDE
CI 77491, CI 77492, CI 77499 / IRON OXIDES
MICA].