info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

X-Ingredients Extra Help – 7 Hyaluronic Acids

Çmimi:6,938.00 L

Serum me përbërës aktivë të përqëndruar me efekt anti-rrudhë.
10 ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulimi

Masa

10 ml

Skin Type

Suitable For

Specific For

X-Ingredients është një koncept inovativ i përgatitjeve të personalizuara dermo-kozmetike, ku çdo përdorues është në gjendje të zgjedhë me lehtësi përbërësit e tij aktivë shumë të efektshëm të Teknologjisë Transdermike për të synuar problemet specifike të lëkurës.

Përmbajnë një përqendrim të lartë të 7 molekulave të acidit hialuronik me pesha të ndryshme molekulare.

Acidi hialuronik është një substancë natyrale e cila ndodhet në trupin e njeriut, por me kalimin e viteve përqëndrimi i tij në organizëm pakësohet.
Si pasojë lëkura humbet vitalitetin dhe pamjen e saj rinore.

Mungesa e acidit hialuronik fillon të japë efektet e saj në lëkurë, duke filluar që nga shfaqja e rrudhave të lehta ose ato të mimikës, më pas krijohen rrudhat e thella (në zonën anësore të mjekrës) dhe rënie e kontureve të fytyrës, të cilat bëhen më të theksuara.

Ky përbërës aktiv ka efekt mbushës në lëkurë, duke nisur që nga shtresat më të thella.

Mund të përdoret si një ingredient shtesë, duke e kombinuar, për shembull, me trajtime të personalizuara për rrudhat (me X-Ingredients 1 dhe 2) dhe për qetësimin e lëkurës (me X-Ingredients 3).

Hapi 1. Përzgjidhni teskturën e bazës së kremit, duke u bazuar në tipologjinë e lëkurës
R (Riche) – Përshtatur lëkurës normale në të thatë
L (Light) – Përshtatur lëkurës normale në mikse
O ( Oil-Free) – Përshtatur lëkurës mikse dhe të yndyrshme
E ( Eyes) – Përshtatur konturit të syve.

Hapi 2. Përzgjidhni ingredientët e koncentruar, sipas problematikës që dëshironi të trajtoni.

Hapi 3. Në disketën e posaçme, aplikoni 2 sprucime nga baza e përzgjedhur dhe shtoni deri në 3 pika nga ingredienti i koncentruar që keni përzgjedhur.
Nëse përzgjidhni më shumë se 3 ingredientë të koncentruar, shtoni 2 pika nga secili prej tyre.
Në bazën specifike për zonën rreth syve, shtoni vetëm 1 pikë nga ingredienti i pëzgjedhur.

Hapi 4. Me anë të spatulës, përzjeni përbërësit në disketë dhe aplikojeni kremin e formuar në lëkurë, duke e masazhuar deri në përthithje të plotë.

Përsëriteni trajtimin 2 herë në ditë, për një periudhë 4 javore.

Përbërësit aktivë kryesorë:
Sodium Hyaluronate 0,8K Da
Hyaluronic Acid 1K Da
Hydrolyzed Sodium Hyaluronate 5K Da
Sodium Hyaluronate 20K Da
Hydrolyzed Hyaluronate Acid 50K Da
Sodium Hyaluronate 80K Da
Sodium Hyaluronate 100K Da

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.