info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Skincode Essentials Alpine White Brightening Protective Shield SPF 50

Çmimi:4,950.00 L 3,960.00 L -20%

Përkujdesje hidratuese me efekt mbrojtës ndaj diellit dhe zbardhues. Teksturë shumë e lehtë fluide.
30 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulimi

Masa

30 ml

Skin Type

,

Specific For

Spf

Suitable For

Fluid me teksturë të lehtë, i cili ofron mbrojtje shumë efektive ndaj agresorëve të jashtëm, duke i dhënë njëkohësisht lëkurës efekt zbardhues.
Përmban filtra UVA dhe UVB për të mbrojtur lëkurën ndaj ekspozimit në diell.

Përbërësit unikë zbardhues të lëkurës ndihmojnë në zbehjen e njollave të moshës dhe zonave të hiperpigmentuara, duke e lënë lëkurën e hidratuar dhe të mbrojtur.

Ideal për:
-Mbrojtjen e lëkurës nga ekspozimi në diell;
-Mbrojtjen ndaj agresorëve dëmtues të ambientit;
-Zbardhjen e lëkurës.

Pa Parabenë.
Aromatizues pa alergenë.
Testuar dermatologjikisht.
Jo i testuar tek kafshët.

Aplikojeni çdo mëngjes, mbi kremin e ditës, përpara aplikimit të make-up, ose ekspozimit në diell.
Përsëriteni aplikimin në rastin e ekspozimit të tejzgjatur në diell.

AQUA (WATER), HOMOSALATE, OCTOCRYLENE, C12-15 ALKYL BENZOATE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, NIACINAMIDE, PENTYLENE GLYCOL, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, PHENYLBENZIMIDAZOLE SULFONIC ACID, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, SODIUM CARBOXYMETHYL BETA-GLUCAN, SODIUM HYDROXIDE, GALACTOARABINAN, STEARETH-21, PANTHENOL, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, TOCOPHERYL ACETATE, XANTHAN GUM, DISODIUM EDTA, PENTADECALACTONE.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.