info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

BABÉ Pediatric Nappy Rash Cream

Çmimi:2,068.00 L 1,034.00 L -50%

Krem kundër skuqjes në zonën e pelenave.
100 ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

, , ,

Brand

Formulimi

Masa

100 ml

Skin Type

Suitable For

,

Specific For

Krem me veti rigjeneruese, zbutëse dhe qetësuese të irritimeve dhe skuqjes së lëkurës.

Formulë e re me 7 përfitime:
– Ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga substancat irrituese.
– Favorizon parandalimin e acarimeve të mundshme.
– Promovon riparimin dhe mbrojtjen e lëkurës nga agresorët e jashtëm.
– Favorizon rigjenerimin natyror të lëkurës.
– Ndihmon në lehtësimin e shqetësimit të mundshëm të pelenës.
– Përmirëson elasticitetin dhe butësinë e lëkurës.

Lejon djersitjen e lëkurës duke e mbajtur zonën e pelenës të thatë. Me vajra vetëm me origjinë bimore.

Pa aromë.
PH i adaptuar.
Tolerancë shumë e lartë e lëkurës.
Testuar pediatrikisht dhe dermatollologjikisht.

Lyerje lokale, disa herë në ditë, në lëkurë të pastruar paraprakisht.

Përbërësit aktivë kryesorë:
Zinc Oxide 8%
Corn Protein 3%
Titanium Dioxide 2%
Panthenol 1.5%
Emollient Complex 1%
Capriloyl Glycine 1%
Shea Butter 1%
Allantoin 0.50%

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.