info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vichy Ideal Soleil Mattifying Face Fluid Dry Touch SPF 50+

Çmimi:23.49 19.97 -15%

Emulsion mbrojtës ndaj diellit SPF 50 për lëkurë mikse në të yndyrshme
50 ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

,

Action

Suitable For

, ,

Spf

Specific For

Përshkrimi

Fluid që ofron mbrojtje maksimale ndaj rrezatimit diellor.
Teksturë e lehtë, e përshtatshme për lëkurë mikse në të yndyrshme.
Mbron lëkurën nga dukuria e fotoplakjes dhe nga çrregullimet e pigmentimit.
Kompleksi Mexoryl XL dhe mineralet që përmban i japin veti mbrojtëse ndaj rrezatimit diellor.
Matifikon lëkurën dhe nuk e lë të shkëlqejë si pasojë e yndyrës së tepërt.
I pasur me ujin termal Vichy.
Pa parabene.
Testuar dermatologjikisht.

Përdorimi

Aplikohet në mëngjes në fytyrë dhe qafë.
Riaplikohet disa herë gjatë ditës, në varësi të ekspozimit në diell.

Përbërësit

Aqua, Homosalate,
Ethylhexyl Salicylate,
Ethylhexyl Triazone, C12-15
Alkyl Benzoate,
Bis-Ethylhexyloxyphenol
Methoxyphenyl Triazine,
Drometrizole Trisiloxane,
Butyl Methoxydibenzoylmethane
, Aluminium Starch
OctenylSuccinate,
Octocrylene, Glycerin,
Pentylene Glycol, Styrene
/Acrylates Copolymer,
Potassium Cetyl Phosphate,
Parfum (Fragrance),
Caprylyl Methicone,
Acrylates/C10-30 Alkyl
Acrylate Crosspolymer, Aluminum Hydroxide, Caprylyl Glycol, Cinnamomum Cassia Bark Extract, Dimethicone, Disodium EDTA, Inulin Lauryl Carbamate, PEG-8 Laurate, Phenoxyethanol, Inulin Lauryl Carbamate, PEG-8 Laurate, Phenoxyethanol, Potarium Officinale Root Extract, Stearic Acid, Stearyl Alcohol, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonuc Acid, Titanium DIoxide, Toicioherokn tromethamine, Xanthan Gum, Zingiber Officinale Root Extract/Ginger Extract.