info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vichy Ideal Soleil Face Emulsion BB SPF 50+

Çmimi:2,900.00 L 2,465.00 L -15%

Emulsion me ngjyrë, që ofron mbrojtje nga rrezatimi diellor
50ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Action

, ,

Suitable For

Spf

Specific For

Përshkrimi

I përshtatshëm për lëkurë mikse në të yndyrshme, ky formulim ka dy funksione kryesore:
-në sajë të të kompleksit Mexoryl dhe mineraleve që përmban, ofron mbrojtje maksimale ndaj rrezatimit diellor;
-njëtrajtëson ngjyrën e lëkurës.
Zbut lëkurën, mbron nga dukuria e fotoplakjes dhe nuk e yndyros atë.
I pasur me ujin termal Vichy qetëson irritimet, mbron dhe forcon lëkurën.
Pa parabene.
Testuar dermatologjikisht.
Testuar në lëkurë të ndjeshme.
Testuar për alergji.

Përdorimi

Aplikohet në fytyrë rreth 30 minuta para ekspozimit në diell.
Mund të riaplikohet disa herë gjatë ditës në varësi të ekspozimit.

Përbërësit

Aqua (Water), CI 77891
(Titanium Dioxide),
Homosalate, Ethylhexyl
Salicylate, Dimethicone,
Ethylhexyl Triazone,
C12-15 Alkyl Benzoate,
Bis-Ethylhexyloxyphenol,
Methoxyphenyl Triazine,
Drometrizole Trisiloxane,
Butyl Methoxydibenzoylmethane,Aluminum Starch Octenyl
Succinate, Octocrylene, Glycerin, Silica, Pentylene Glycol, Styrene
/ Acrylate Copolymers, CI 77491,CI 77492, CI 77499 (Iron Oxides), Stearyl Alcohol, Potassium Cetyl
Phosphate, Perfume (Fragrance),Caprylyl Methicone, Acrylates /
C10-30 Alkyl Acrylate
Crosspolymer, Aluminum
Hydroxide, Caprylyl Glycol,
Cinnamomum Cassia Bark
Extract, Disodium Edta, Inulin
Lauryl Carbamate, Peg-8 Laurate
, Phenoxyethanol, Poterium
Officinale Root Extract, Stearic
Acid, Terephthalylidene
Dicamphor Sulfonic Acid,
Titanium Dioxide [Nano]
/ Titanium Dioxide, Tocopherol,
Triethanolamine, Xanthan Gum ,
Zingiber Root Extract Extract /
Ginger Root Extract