info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vichy Dermablend 3D Oil-Free

Çmimi:3,700.00 L 3,145.00 L -15%

Fondotintë jovajore për lëkurë të yndyrshme me tendencë akneike
30 ml

Spastroje
15
20
25
30
35
45


Informacion shtesë

Nuanca

Nr. 20 (Vanilla), Nr. 30 (Beige), NR.15 (opal), NR.25 (nude), NR.35 (sand), NR.45 (gold)

Brand

Formulation

Skin Type

Specific For

Action

Suitable For

Spf

Përshkrimi

Fondatintë me teksturë të lehtë, që ofron një mbulim të plotë 3D dhe korrigjon parregullsitë e lëkurës të yndyrshme me tendencë akneike.
Ofron efekt matifikues për rreth 16 orë.

Përhapet njëtrajtësisht dhe i jëp lëkurës një ndjesi komforti.
Me faktor mbrojtës SPF 25 që e bën të aftë t’i ofrojë lëkurës, një mbrojtje ndaj rrezatimit diellor.
E përshtatshme edhe për lëkurën kuperoze, pasi pakëson skuqjen.

Hipoalergjik.
Jo komedogjenik.
Pa parabene.

Përdorimi

Merret një sasi e vogël fondotinte në furçën e make-up-it ose në dorë dhe vendoset në zonat më problematike të fytyrës.
Përhapet në të gjithë fytyrën deri në uniformizim.

Përbërësit

Aqua / Water, Dimethicone, Glycerin, Synthetic Fluorphlogopite, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Dimethicone Crosspolymer, Sorb I Tan Isostearate, Triethanolamine, Salicylic Acid, Aluminum Hydroxide, Phenoxyethanol, Disodium Stearoyl Glutamate, Eperua Falcata Bark Extract, Dextrin, Polysorbate 60, [+/- May Contain Ci 77891 / Titanium Dioxide, Ci 77491, Ci 77492, Ci 77499 / Iron Oxides ].