info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Nuxe Sun Fluide Léger Haute Protection SPF 50

Çmimi:2,900.00 L 2,320.00 L -20%

Fluid me faktor të lartë mbrojtës për fytyrën
50 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

50 ml

Skin Type

Spf

Suitable For

, ,

Specific For

, ,

Përshkrimi

Ky fluid i lehtë mbrojtës për fytyrën me SPF50 mbron lëkurën nga rrezet e diellit dhe parandalon plakjen foto-qelizore.

I pasur me ekstraktin e zambakut të ujit, formula e tij rezistente ndaj ujit, forcon barrierën e lëkurës,e mbron nga dehidrimi dhe zgjat ngjyrën në lëkurë .

Formati i tij ultra-praktik tundet para aplikimit, për të dhënë një strukturë të lehtë, jo ngjitëse.

Ideal për lëkurë mikse. Rezistent ndaj ujit.
Me aromën e luleve të tiares dhe vaniljes.

– Mbrojtje e lartë SPF 50 kundër rrezeve UVB dhe UVA falë një përzgjedhje të kujdesshme të 4 filtrave të diellit.
Përmban gjithashtu:
– Ekstrakte natyrore të orizit, rozmarinës dhe vitaminës E: të njohur për fuqinë e tyre anti-oksiduese, ato i ofrojnë lëkurës mbrojtje qelizore anti-moshë.
– Një ekstrakt i Fleur de Kau Pe: i njohur për vetitë e tij qetësuese, qetëson ndjsinë e mbinxehjes nga ekspozimi në diell.
– Një ekstrakt i zmbakut të ujit për të mbrojtur lëkurën dehidrimi.

Formulë e qëndrueshme dhe rezistente ndaj ujit.

Përdorimi

Para ekspozimit, tundeni dhe aplikoni fluidin NUXE Sun spf 50 në fytyrë, qafë dhe dekolte. Aplikoni shpesh, veçanërisht pas notit ose fshirjes me peshqir.

Përbërësit

AQUA/WATER, C12-15 ALKYL BENZOATE, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, DIBUTYL ADIPATE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, GLYCERIN, POLYMETHYL METHACRYLATE, PHENYL TRIMETHICONE, LAURYL GLUCOSIDE, POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDROXYSTEARATE, PARFUM/FRAGRANCE, DIMETHICONE, TOCOPHEROL, CAPRYLOYL GLYCINE, PHENOXYETHANOL, CITRIC ACID, TOCOPHERYL ACETATE, SODIUM HYDROXIDE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, P-ANISIC ACID, SODIUM GLUCONATE, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, SODIUM LAURETH SULFATE, DIMETHICONOL, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, AMINOMETHYL PROPANOL, EICHHORNIA CRASSIPES EXTRACT, ETHYL FERULATE, SOLANUM LYCOPERSICUM (TOMATO) FRUIT EXTRACT, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT, FAGRAEA BERTEROANA FLOWER EXTRACT, BENZYL SALICYLATE, LIMONENE, LINALOOL, GERANIOL, CITRONELLOL, COUMARIN [N2613/B]