info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

La Roche Posay Cicaplast Baume B5+

Çmimi:1,512.00 L2,008.00 L

Balsam me veti zbutëse riparuese dhe qetësuese të irritimeve
Fytyrë, trup

Spastroje


Informacion shtesë

Masa

100 ml, 40 ml

Brand

Formulation

Skin Type

Action

,

Suitable For

, ,

Specific For

,

Përshkrimi

Balsam multi-funksional i cili qetëson dhe mbron lëkurën e irrituar.
I përshtatshëm për të gjithë familjen dhe është i testuar për 14 probleme të ndryshme të lëkurës.

Formuluar me Tribioma, kompleksin ekskluziv prebiotik.

I pasuruar me Madecassoside – një përbërës aktiv me efekt riparues dhe pantenol , i cili ka një efekt qetësues, por edhe me agjentë antibakterialë.
Zbut, hidraton dhe mbron lëkurën për të ndihmuar në riparimin e funksionit të barrierës së lëkurës.
– Rigjenerim i barrierës së lëkurës: [Madecassoside] + [Zink – Mangan] + [Tribioma]
– Qetëson zonat e thata dhe të irrituara: [5% Pantenol]
– Mbron lëkurën: [teksturë e plotë, hidratuese]

Formulim hipoalergjik.
I përshtatshëm për përdorim në lëkurë të ndjeshme, duke përfshirë edhe bebet nga 3 muaj.

Përdorimi

Aplikohet dy herë në ditë,në lëkurë të pastruar
e të thatë.
Mund të aplikohet në fytyrë dhe buzë.
Të evitohet zona rreth syve.

Përbërësit

Aqua/
Water, Hydrogenated
Polyisobutene,
Dimethicone,
Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter/Shea Butter, Panthenol, Butylene Glycol, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Propanediol, Cetyl Pef/PPG-10/1 Dimethicone, Tristearin, Zinc Gluconate, Madecassoside, Manganese Gluconate, Magnesium Sulfate, Disodium Edta, Copper Gluconate, Acetylated Glycol Stearate, Polyglyceryl-4 Isostearate, Sodium Benzonate, Phenoxyethanol, Chlorhexidine Digluconate, CI 77891 / Titanium Dioxide

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping