info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Skincode Exclusive Anti-Aging Moisture Duo

Çmimi:10,000.00 L

Set anti-age dhe hidratues për lëkurë të dehidratuar

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

,

Masa

30 ml, 50 ml

Skin Type

Suitable For

Specific For

Set trajtues për lëkurë normale, të thatë dhe të dehidratuar.
Çmim promocional.

Në sajë të vetive antioksiduese, ushqyese dhe hidratuese i rikthen lëkurës gjëndjen normale të hidratimit dhe shkëlqimin.
Seti përmban:
-Serumin Skincode Exclusive Cellular Power – 30 ml;
-Maskën ushqyese Skincode Exclusive Cellular Extreme – 50 ml.

Skincode Exclusive Cellular Power ka veprim intensiv, rigjenerues tepër të dukshëm në sajë të përqëndrimit më të lartë të kompleksit ACR, krahasuar me produktet e tjera për përdorim të përditshëm të Skincode.
Nxit procesin e rigjenerimit qelizor, i cili fillon të ngadalësohet me moshën.
Në sajë të substancave që ruajnë hidratimin, serumi ushqen lëkurën, pakëson shenjat e moshës dhe iu ofron një ndjesi konforti.
Pa parabene.
Pa alergene.
I testuar dermatologjikisht.

Skincode Exclusive Cellular Extreme Mask përmban substanca me veti antioksiduese dhe izoflavonoide të cilat kanë veti të hidratojnë lëkurën, të pakësojnë rrudhat, të rikthejnë pamjen rinore.
Pa parabene.
Pa alergene.
I testuar dermatologjikisht.

Serumi Skincode aplikohet në zonën e qafës në mëngjes ose dhe në mbrëmje, për 6-8 javë ose aq herë sa lëkura juaj ka nevojë për një hidratim.
Mund të kombinohet me trajtimet e tjera rutinë që keni për fytyrën.

Maska Skincode mund të përdoret në dy mënyra:
-si maskë – aplikohet në mëngjes dhe në darkë. Lihet në kontakt me lëkurën 10-15 minuta dhe shpëlahet me ujë ose fshihet më një peshqir.
-si hidratues – aplikohet në darkë, pas aplikimit të serumit. Nuk shpëlahet.

Ingredients of Skincode Exclusive Cellular Power Concentrate: AQUA (WATER), BUTYLENE GLYCOL, GLYCERIN, PENTYLENE GLYCOL, PHENOXYETHANOL, CHONDRUS CRISPUS (CARRAGEENAN) POWDER, PPG-26-BUTETH-26, ETHYLHEXYLGLYCERIN, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, CARBOMER, LECITHIN, DISODIUM EDTA, GLYCERYL ACRYLATE / ACRYLIC ACID COPOLYMER, SODIUM HYDROXIDE, SODIUM HYALURONATE, MAGNESIUM ASCORBYL PHOSPHATE, PARFUM (FRAGRANCE), ALCOHOL, PALMITOYL DIPEPTIDE-5 DIAMINOBUTYROYL HYDROXYTHREONINE, PALMITOYL DIPEPTIDE-5 DIAMINOHYDROXYBUTYRATE, POLYSORBATE 80, TOCOPHERYL ACETATE, RETINYL PALMITATE, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, SOY ISOFLAVONES, HEXANOYL DIPEPTIDE-3 NORLEUCINE ACETATE, BHT.

Ingredients of Skincode Exclusive Moisture Mask:
AQUA (WATER), BUTYLENE GLYCOL, GLYCERIN, CYCLOPENTASILOXANE, SODIUM POLYACRYLATE, HYDROGENATED POLYDECENE, PALMITOYL DIPEPTIDE-5 DIAMINOBUTYROYL HYDROXYTHREONINE, PALMITOYL DIPEPTIDE-5 DIAMINOHYDROXYBUTYRATE, SOY ISOFLAVONES, LECITHIN, ETHYLHEXYLGLYCERIN, TOCOPHERYL ACETATE, PANTHENOL, SODIUM HYALURONATE, ALLANTOIN, BISABOLOL, TRIDECETH-6, BENZOPHENONE-4, DISODIUM EDTA, XANTHAN GUM, DIMETHICONOL, SODIUM HYDROXIDE, GLYCERYL ACRYLATE / ACRYLIC ACID COPOLYMER, ACRYLATES / C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, ALCOHOL, POLYSORBATE 80, PARFUM (FRAGRANCE), PHENOXYETHANOL, CI 42090 (BLUE 1).

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.