info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Pharmasept Baby Care Set

Çmimi:4,900.00 L 3,920.00 L -20%

Set pastrues dhe hidratues për bebe dhe fëmijë. Dhuratë një peshqir.
250 ml, 150 ml, 150 ml, 300 ml

Stock: S’ka stok

SKU: PHAR055
Etiketa: , , , , , ,

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

, ,

Masa

150 ml, 250 ml, 300 ml

Mosha

, , ,

Skin Type

Specific For

,

Suitable For

,

Set pastrues dhe hidratues për bebe dhe fëmijë.
Dhuratë një peshqir.

Seti përmban:
Pharmasept Baby Care Extra Sensitive Bath 250 ml
Pharmasept Baby Care Micellar Water 300 ml
Pharmasept Baby Care Soothing Cream 150 ml
Pharmasept Baby Care Extra Calm Cream 150 ml

Pharmasept Baby Care Extra Sensitive Bath

Xhel larës, i pasur me agjentë të butë pastrues, ekstrakte të bimëve dhe vitamina që respektojnë barrierën hidrolipidike të lëkurës së foshnjës.
Formula e tij pa sapun, pastron butësisht lëkurën pa shkaktuar tharje të saj.
Vitamina F, e pasur me omega-3 dhe omega-6, në kombinim me provitaminën B5, hidratojnë lëkurën dhe rrisin elasticitetin e saj.
Kalendula, kamomili dhe ekstraktet e aloe vera-s , qetësojnë lëkurën nga skuqja dhe irritimet, ndërsa bisabololi natyral ofron veprim të butë antiseptik.
Pa: sapun, sulfate.
Testuar ophtalomologjikisht dhe dermatologjikisht.

Pharmasept Baby Care Micellar Water

Ujë pastrues për bebe, pa shpëlarje, për fytyrën dhe trupin.
Formulim delikat i pasuruar me 98% përbërës me origjinë natyrale që kujdesen për lëkurën e ndjeshme të bebeve dhe fëmijëve.
Ideal për përdorim që nga dita e parë, në fytyrë, trup dhe zonën e ndërrimit të pelenave.
Përbërësit e butë me veprim antiseptik ofrojnë pastrim delikat , duke respektuar ekuilibrin normal të barrierës hidrolipidike.
Veprim hidratues dhe qetësues:
Fosfolipidet me origjinë nga vaji i kokosit ndihmojnë në forcimin e barrierës së lëkurës dhe mbajnë lagështinë. Ekstraktet e sherebelës ofrojnë një efekt të butë qetësues ndaj irritimeve të mundshme.
Pompë e lehtë dhe praktike.
Testuar dermatologjikisht në lëkurë të ndjeshme.
Pa sapun, alkool, ngjyrues.

Pharmasept Baby Care Soothing Cream

Krem ushqyes dhe hidratues për fytyrën dhe trupin.
i përshtatshëmpër foshnje dhe fëmijë.
Lecitina, gjalpi shea, acidet yndyrore omega-3 dhe omega-6, provitamina B5 dhe vitamina E, hidratojnë lëkurën duke rritur elasticitetin e saj.
Vaji i kalendulës dhe polisakaridi natyror b-glucan qetësojnë lëkurën nga skuqja dhe irritimet.
Bisabololi natyror, me veti të buta antiseptike, siguron veprim mbrojtës për lëkurën e foshnjës.
Pa: silikone, vaj mineral, ngjyrues, alkool.
Testuar dermatologjikisht.

Pharmasept Baby Care Extra Calm Cream

Formulë e krijuar posaçërisht për kujdesin e lëkurës së ndjeshme të foshnjës, e pasur me përbërës të butë mbrojtës.
Bisabololi natyral dhe allantoina, sigurojnë veprim qetësues për lëkurën e foshnjës, ndërsa oksidi i zinkut prej 5% – një përqindje mjaft e lartë dhe e sigurt – e bën zonën e pelenave të papërshkueshme nga uji.
Vaji i kamomilit dhe ekstrakti i tërshërës qetësojnë lëkurën nga irritimet.
Acidet yndyrore omega-3 & omega-6,si dhe provitamina B5 hidratojnë lëkurën dhe rrisin elasticitetin e saj.
Pa: silikone, vaj mineral, ngjyrues, alkool.
Testuar dermatologjikisht.

Pharmasept Baby Care Extra Sensitive Bath : Aplikojeni në flokë dhe trup, duke e masazhuar në mënyrë delikate.
Shpëlajeni me ujë të bollshëm.

Pharmasept Baby Care Micellar Water : Aplikojeni me anë të një diskete pambuku në fytyrë, trup dhe zonën e pelenave. Pa shpëlarje.

Pharmasept Baby Care Soothing Cream : Aplikojeni kremi në lëkurë të pastër dhe të thatë, duke e masazhuar butësisht deri në përthithje të plotë.

Pharmasept Baby Care Extra Calm Cream : Aplikojeni disa herë në ditë në shtresa të trasha mbi të gjithë sipërfaqen e të ndenjurave duke theksuar zonat e irrituara dhe të skuqura.

Pharmasept Baby Care Extra Sensitive Bath Ingredients:
AQUA, METHYLPROPANEDIOL, COCAMIDOPROPYL BETAINE, COCAMIDOPROPYL HYDROXYSULTAINE, DISODIUM LAURETH SULFOSUCCINATE, COCO-GLUCOSIDE, SODIUM CHLORIDE, GLYCERETH-2 COCOATE, SODIUM LAUROYLGLUTAMATE, PEG-200 HYDROGENATED GLYCERYL PALMATE, PEG-7 GLYCERYL COCOATE,GLYCERIN, SODIUM METHYL COCOYL TAURATE, CAPRYLYL GLYCOL, PARFUM, GLYCERYLUNDECYLENATE, POLYQUATERNIUM-22, POLYSORBATE 20, PANTHENOL, CITRIC ACID,CAPRYLHYDROXAMIC ACID, LINOLEIC ACID, TETRASODIUM GLUTAMATE DIACETATE,CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT, BISABOLOL, PEG-120 METHYL GLUCOSEDIOLEATE, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE.

Pharmasept Baby Care Micellar Water Ingredients:
AQUA (WATER), PEG-6 CAPRYLIC / CAPRIC GLYCERIDES, BETAINE, SORBITAN OLEATE DECYL GLUCOSIDE CROSSPOLYMER, COCAMIDOPROPYL PG-DIMONIUM CHLORIDE PHOSPHATE, GLYCERIN, 1,2-HEXANEDIOL, PHENYLPROPANOL, BISABOLOL, SALVIA OFFICINALIS LEAF EXTRACT, LACTIC ACID, DISODIUM EDTA, PERFUME, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID.

Pharmasept Baby Care Soothing Cream Ingredients:
AQUA, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, PROPANEDIOL DICAPRYLATE, COCO-CAPRYLATE/ CAPRATE, C12-16 ALCOHOLS, HEXYLDECANOL, HEXYLDECYL LAURATE, STEARYL ALCOHOL, OLUS OIL, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, GLYCERYL STEARATE, C20-22 ALCOHOLS, PALMITIC ACID, LECITHIN, CAPRYLYL GLYCOL, TOCOPHERYL ACETATE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, PARFUM, XANTHAN GUM, BISABOLOL, SODIUM BENZOATE, CHONDRUS CRISPUS POWDER, CAMELINA SATIVA SEED OIL, GLYCERYL CAPRYLATE, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT, SODIUM HYDROXIDE, GLYCERIN, PHENYLPROPANOL, SODIUM CARBOXYMETHYL BETAGLUCAN, CITRIC ACID.

Pharmasept Baby Care Extra Calm Cream Ingredients:
AQUA (WATER), CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE,GLYCERIN, ZINC OXIDE, POLYGLYCERYL-3 POLYRICINOLEATE, DECYL OLEATE, OLUSOIL, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, POLYGLYCERYL-3 RICINOLEATE,ISODECYL LAURATE, PPG-3 BENZYL ETHER MYRISTATE, SORBITAN OLEATE,CANDELILLA CERA, SUCROSE POLYSTEARATE, PANTHENOL, CHAMOMILLARECUTITA (CHAMOMILE) FLOWER EXTRACT, CAMELINA SATIVA SEED OIL,ALLANTOIN, AVENA SATIVA (OAT) KERNEL EXTRACT, BISABOLOL, MAGNESIUMSULFATE, DEHYDROACETIC ACID, BENZYL ALCOHOL, CITRIC ACID, PARFUM.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.