info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Biolane Crème Change Dermo-Pédiatrie

Çmimi:700.00 L 560.00 L -20%

Biolane krem për përkujdesjen e lëkurës në zonën e pelenave.

  • 100 ml
  • 50 ml
Spastroje

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

Masa

100 ml, 50 ml

Mosha

, , ,

Skin Type

,

Suitable For

Specific For

Në mënyrë efektive ky formulim parandalon dhe riparon irritimet dhe skuqjet në zonën e të ndenjurave tek bebet dhe fëmijët.
Si rezultat, lëkura përreth kësaj zone mbetet e zbutur dhe e mbrojtur nga agresorët e jashtëm.

Formula e pasuruar me oksid zinku (20%), ndihmon në parandalimin e shfaqjes së skuqjes dhe irritimeve, duke forcuar filmin natyral mbrojtës të epidermës.
Plotësimi i formulës me panthenol dhe vitaminë E, ndihmon në rigjenerimin e epidermës së dobësuar duke promovuar rinovimin qelizor.
Vaji i bajames së ëmbël qetëson irritimet dhe zbut lëkurën.

Gjithashtu i përshtatshëm për lëkurat me tendencë atopike.
98% përbërës me origjinë natyrale.

Pas çdo ndërrimi dhe pastrimi të kujdesshëm dhe pasi lëkura është e tharë, aplikoni një shtresë të trashë në të gjithë sipërfaqen e të ndenjurave, duke theksuar aplikimin në zonat e skuqura dhe të irrituara.
Pastroni majën e aplikatorit pas çdo përdorimi.

AQUA, ZINC OXIDE, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, CETEARYL ALCOHOL, CETEARYL GLUCOSIDE, PANTHENOL, STEARYL ALCOHOL, TOCOPHEROL, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, SODIUM DEHYDROACETATE, O-CYMEN-5-OL, TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE, COCODIMONIUM HYDROXYPROPYL HYDROLYZED WHEAT PROTEIN.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.