info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Bioderma Photoderm Nude Touch SPF 50 +

Çmimi:5,350.00 L 3,477.50 L -35%

Përkujdesje matifikuese me faktor të lartë mbrojtës dhe pigment ngjyrues për lëkurë të ndjeshme, mikse dhe të yndyrshme

  • Golden
  • light
  • Natural
Spastroje
light
light
natural
natural
golden
golden

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulimi

Masa

40ml

Skin Type

, ,

Spf

Suitable For

Nuanca

golden, light, natural

Specific For

Mbrojtës ndaj diellit që unifikohet lehtësisht me lëkurën. Matifikon lëkurën për 8 orë.
Qëndrueshmëri e lartë, për lëkurë të kombinuar dhe të yndyrshme.
I përshtatshëm për përdorim të përditshëm.

Kombinimi ekskluziv i filtrave dermatologjikë UVA/UVB dhe patentës CELLULAR BIOPROTECTION™ ofron mbrojtje optimale ndaj rrezeve të dëmshme.
Unifikon ngjyrën e lëkurës dhe i jep asaj shkëlqim natyral. Redukton progresivisht imperfeksionet.

Teksturë e lehtë, që dhuron një ndjesi të mëndafshtë. Tolerancë e lartë.
Formulim hipoalergjik, jo komedogjenik.
Fotorezistent.
Pa aromë.
Rezistent ndaj ujit.

Tundeni mirë para përdorimit. Aplikojeni në sasinë e duhur dhe njëtrajtësisht, 30 minuta përpara çdo ekspozimi në diell. Riaplikojeni vazhdimisht cdo 2 orë.

AQUA/WATER/EAU
DICAPRYLYL CARBONATE
OCTOCRYLENE
METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL [NANO]
BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE
GLYCERIN
METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER
CYCLOHEXASILOXANE
CYCLOPENTASILOXANE
BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE
POLYMETHYLSILSESQUIOXANE
METHYLPROPANEDIOL
HDI/TRIMETHYLOL HEXYLLACTONE CROSSPOLYMER
C20-22 ALKYL PHOSPHATE
C20-22 ALCOHOLS
DECYL GLUCOSIDE
GLYCERYL STEARATE CITRATE
PENTYLENE GLYCOL
MICROCRYSTALLINE CELLULOSE
C30-45 ALKYL CETEARYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER
1,2-HEXANEDIOL
CAPRYLYL GLYCOL
DISODIUM EDTA
XANTHAN GUM
MANNITOL
XYLITOL
SODIUM HYDROXIDE
CELLULOSE GUM
RHAMNOSE
PROPYLENE GLYCOL
CITRIC ACID
ECTOIN
TOCOPHEROL

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.