info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vichy Dermablend Fluid Foundation

Çmimi:3,700.00 L 3,145.00 L -15%

Fondotintë e lëngshme për të gjitha llojet e lëkurës
30 ml

Spastroje
45
35
30
25
20
15


Informacion shtesë

Nuanca

Nr. 20 (Vanilla), Nr. 30 (Beige), NR.15 (opal), NR.25 (nude), NR.35 (sand), NR.45 (gold)

Brand

Formulation

Skin Type

Specific For

Action

Suitable For

Spf

Përshkrimi

Fondotintë e lëngshme, në disa nuanca që realizon mbulim të plotë dhe që zgjat në kohë.
Ofron një mbrojtje të plotë dhe i jep lëkurës një ndjesi komforti.

I jep lëkurës ngjyrë uniforme dhe nuk krijon ndjesinë e një maske në fytyrë.
Me faktor mbrojtës SPF 35 që i jep aftësi ta mbrojë lëkurën nga rrezatimi diellor.
I pasur me ujin termal Vichy.

Pa parabene.
Jo komedogjenik.
Hipoalergjik dhe i testuar dermatologjikisht.

Përdorimi

Merret një sasi e vogël fondotinte në furçën e make-up-it ose në dorë dhe vendoset në zonat më problematike të fytyrës.
Përhapet në të gjithë fytyrën deri në uniformizim.

Përbërësit

Aqua, Undecane,
Dimethicone, Glycerin,
Tridecane, Polyglyceryl-4
Isostearate, Pentylene Glycol,
Cetyl Peg/Ppg-10/1
Dimethicone, Hexyl Laurate
, Magnesium Sulfate, Disteardimonium Hectorite, Cellulose Gum, Aluminum Hydroxide, Disodium Stearoyl Glutamate, Tristearin, Acetylated Glycol Stearate, Acrylates Copolymer, Ethylhexylglycerin, Ci 77891, Ci 77492, Ci 77491, Ci 77499.