info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Rilastil MD AK Repair 100+ Fluid

Çmimi:3,770.00 L 1,885.00 L -50%

Emulsion mbrojtës ndaj diellit për zona specifike
50ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Action

,

Suitable For

Spf

Specific For

Përshkrimi

Formulim i krijuar për t’u përdorur kryesisht nga personat që kanë keratozë aknitike ose kancer të lëkurës (jo të llojit Melanomë).
Ky emulsion krijon një barrierë në lëkurë, duke mbrojtur qelizat nga faktorët mjedisorë dëmtues.
Parandalon irritimet, skuqjen dhe dëmtimin që mund t’u krijohet qelizave si pasojë e ekspozimit ndaj rrezatimit diellor.
I pajisur me filtra shumë të lartë mbrojtës ndaj diellit (SPF UVA>100 dhe SPF UVB>50).
Testuar për nikel, kobalt, mërkur, paladium dhe krom.
Jo komedogjenik.
Rezistent ndaj ujit.
Pa parfum, ngjyrues dhe pa derivate të grurit.
Mund të ngjyrosë rrobat në sajë të pranisë së filtrave.

Përdorimi

Tundet para përdorimit.
Aplikohet në lëkurën e pastruar paraprakisht dhe përhapet njëtrajtësisht nëpërmjet një masazhi të lehtë.
Rekomandohet të aplikohet 2 herë në ditë (mëngjes dhe pasdite), ndërsa në raste të një ekspozimi më të gjatë në diell rekomandohet të riaplikohet çdo dy orë.

Përbërësit

Aqua (Water) ● Cyclopentasiloxane ● Octocrylene ● Alcohol Denat. ● Dibutyl Adipate ● Diethylhexyl Carbonate ● Cyclohexasiloxane ● Titanium Dioxide (Nano) ● Butylene Glycol ● Butyl Methoxydibenzoylmethane ● Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine ● PEG-30 Dipolyhydroxystearate ● PEG-10 Dimethicone ● Polymethyl Methacrylate ● Sodium Chloride ● Silica ● Disteardimonium Hectorite ● Hydrolyzed Vegetable Protein ● Epigallocatechin gallate ● Acetyl Tyrosine ● Dimethicone ● Proline ● Glyceryl Stearate ● Dimethiconol ● Algin ● Bisabolol ● Sodium Hyaluronate ● Beta-Glucan ● Tocopheryl Acetate ● Adenosine Triphosphate ● PEG-8 ● Tocopherol ● Ascorbyl Palmitate ● Ascorbic Acid ● Citric Acid ● Propylene Glycol ● Phenoxyethanol ● Ethylhexylglycerin ● Ethylparaben ● Methylparaben ● Propylparaben ● Disodium EDTA.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping