info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Rilastil Hydrotenseur Moisturizing Fluid

Çmimi:5,550.00 L 4,162.50 L -25%

Emulsion hidratues dhe antirrudhë për moshë mbi 40 vjeç
50ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Action

, ,

Suitable For

Specific For

Përshkrimi

I krijuar për persona me lëkurë normale në mikse, ky emulsion ka për qëllim të pakësojë rrudhat, të ushqejë lëkurën, të rrisë tonicitetin dhe elasticitetin e saj.
Në sajë të kombinimit të acidit hialuronik me vitaminën A, mbush rrudhat dhe i jep lëkurës një pamje uniforme dhe kompakte.
Kompleksi Micropearl M100 absorbon yndyrën e tepërt, pakëson rrudhat dhe imperfeksionet e lëkurës.
Ky veprim forcohet nga shtimi në këtë formulim i vitaminës B6.
Matifikon lëkurën.
Testuar mikrobiologjikisht dhe klinikisht.
Testuar për nikel, kobalt, krom, mërkur dhe paladium.
Jo komedogjenik.
Hipoalergjik.
Pa ngjyrues.
Pa parabenë.
Pa derivate të grurit.

Përdorimi

Aplikohet në lëkurën e pastruar paraprakisht dhe masazhohet me lëvizje rrethore deri në absorbim të plotë.

Përbërësit

Aqua (Water) ●Glycerin ●
Cetearyl Alcohol ●Diethylhexyl Carbonate ●Helianthus annuus (Sunflower) Seed Oil ●Bis-PEG/PPG-16/16 PEG/PPG-16/16 Dimethicone ●Polymethyl Methacrylate ●Glyceryl Stearate ●PEG-100 Stearate ●Butyrospermum parkii (Shea) Butter ●Sodium PCA ●Oryza sativa (Rice) Bran Oil ●Olea europaea (Olive) Oil Unsaponifiables ● Arginine ●Ceteareth-25 ●Caprylic/Capric Triglyceride ●Carbomer ●Dimethicone ●Tocopheryl Acetate ●Sodium Hyaluronate ●Retinyl Palmitate/Carrot Polypeptide ●Ceramide NP ●Ceramide AP ●Ceramide EOP ●Sodium Lauroyl Lactylate ●Oryzanol ●Diglycerin ●Urea ●Pyridoxine HCl ●Ethyl Linolenate ●Ethyl Linoleate ●Hydrolyzed Rice Bran Protein ●PCA ●Sorbitol ●Laureth-3 ●Lysine ●Allantoin ●Lactic Acid ●Phytosphingosine ●Cholesterol ●Lupinus albus Seed Extract ●Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester ●Helianthus annuus (Sunflower) Seed Extract ●Vitis Vinifera (Grape) Leaf Extract ●Hypericum perforatum Flower/Leaf/Stem Extract ●Arnica montana Flower Extract ●Hamamelis virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract ●Aesculus hippocastanum (Horse Chestnut) Leaf Extract ●Hedera helix (Ivy) Extract ●Hydroxyethylcellulose ●Xanthan Gum ●Octyldodecanol ●Hydrogenated Coco-glycerides ●Butylene Glycol ●Phenoxyethanol ●Chlorphenesin ●o-cymen-5-ol ●Ethylhexylglycerin ●Potassium Sorbate ●Disodium EDTA ●Pentaerythrityl Tetra-di-t-Butyl Hydroxyhydrocinnamate ●Parfum (Fragrance).

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping