info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

NaturaVerde Bio Protective and Soothing Cream

Çmimi:L750.00

Krem mbrojtës organik për lëkurën delikate të të ndenjurave të bebes.
100ml.

Stock: In stock

Additional information

Brand

Përshkrimi

NaturaVerde krem zbutës dhe
mbrojtës i zonës delikate të të ndenjurave të bebes është një zgjedhje ideale, për shkak të formulës organike të pasur me ekstraktet e kamomilit dhe tërshërës.
Gjalpi Shea, vitamina A dhe E në përbërje të kremit ushqejnë, mbrojnë dhe zbusin lëkurën.
Përmban oksid zinku që i jep lëkurës së bebit një mbrojtje të përditshme.
-Pa kolorantë.
-Testuar dermatologjikisht.
-Pa parabenë.
– Testuar për nikel, krom, kobalt.

Përdorimi

Aplikohet në të ndenjurat e bebes në cdo ndërrim të pelenave.

Përbërësit

Aqua (Water), Zinc Oxide, Glycerin, Talc, Isopropyl Myristate, Cetearyl Alcohol, Titanium Dioxide, Polyglyceryl-3 Stearate, Triticum Vulgare Germ Oil (Triticum Vulgare (Wheat) Germ Oil), Sodium Stearoyl Lactylate, Butyrospermum Parkii Butter*, Xanthan Gum, Chamomilla Recutita Flower Extract (Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract)*, Avena Sativa Bran Extract (Avena Sativa (Oat) Bran Extract)*, Sodium Phytate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Parfum (Fragrance).

* Lëndë të para organike të çertifikuara.