info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Mustela Sun Lotion SPF 50+

Çmimi:3,000.00 L 2,400.00 L -20%

Qumësht kremoz për mbrojtje nga dielli, për fytyrë dhe trup, për bebe dhe fëmijë.
100ml.

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Specific For

,

Action

,

Suitable For

,

Spf

Mosha

, , ,

Përshkrimi

Qumësht kremoz, përhapet me lehtësi mbi lëkurën e bebes dhe nuk ngjit pas aplikimit.
Mbrojtje shumë e lartë SPF50+ UVB UVA.
Me rezistencë shumë të lartë ndaj ujit.
Formuluar me 86 % përbërës me origjinë natyrale. Përforcon barrierën mbrojtëse dhe ruan pasurinë qelizore të lëkurës së bebes dhe fëmijës ndaj agresioneve UV falë Avocado Perseose®.
Hipoalergjenik – formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.
Pa parfum, pa alkool.

Përdorimi

Rekomandohet të mos ekspozohen direkt në diell fëmijët nën 3 vjeç. Në rast ekspozimi të paevitueshëm, aplikoni produktin në shtresë të trashë mbi lëkurë të thatë, në fytyrë dhe trup para ekspozimit dhe rinovojeni aplikimin të paktën çdo 2 orë dhe pas çdo larjeje.
Mos i ekspozoni direkt në diell fëmijët e vegjël. Vishini një kapelë, një këmishë dhe syze dielli. Shmangni kontaktin me sytë.
Tubet me kapak që nuk lejon rrjedhjen e produktit dhe lejon marrjen e sasisë së nevojshme.

Përbërësit

Aqua (Water), Coco-Caprylate/Caprate, Caprylic/Capric Triglyceride, Dicaprylyl Carbonate, Glycerin, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Lauryl Glucoside, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Ethylhexyl Triazone, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Titanium Dioxide, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Pentylene Glycol, Potassium Cetyl Phosphate, Stearalkonium Hectorite, Tocopherol, Glyceryl Caprylate, Sodium Hydroxide, Dehydroacetic Acid, Alumina, Xanthan Gum, Jojoba Esters, Propylene Carbonate, Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract.