info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

La Roche Posay Toleriane Sensitive Fluide

Çmimi:2,975.00 L 2,528.75 L -15%

Fluid hidratues, zbutës & mbrojtës për lëkurë të ndjeshme normale në mikse

I përshtatshëm edhe për bebe
40 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

,

Action

Suitable For

,

Specific For

Përshkrimi

Kujdes hidratues për lëkurë mikse & të yndyrshme, me prebiotikë dhe ujë termal që qetëson lëkurën e ndjeshme.

Me glicerinë, gjalpë karite dhe vitaminë B3, zbut dhe qetëson lëkurën dhe redukton irritimin e saj.

Redukton tensionin, ndjesinë e shpimit, skuqjen që janë karakteristike për lëkurën e ndjeshme, në 4 javë përdorim.

Veprim anti-inflamator. Riparon dhe mbron barrierën kutane dhe atë mikrobiale, duke ribalancuar mikrobiomën e lëkurës.

Me ujë termal La Roche Posay, i pasur me minerale dhe elementë të dobishëm për lëkurën, i njohur për vetitë e tij zbutëse dhe antioksiduese.

I sigurt, gjithashtu i përshtatshëm për bebe dhe fëmijë.
Testuar dermatologjikisht. Pa parabenë.

 

Përdorimi

Aplikohet në mëngjes dhe/ose në darkë në fytyrë dhe qafë.

Përbërësit

Aqua/Water, Caprylic/Capric Triglycerid, Glycerin, Propanediol, Pentylene Glycol, Niacinamide, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Caprylyl Glycol, Citric Acid, Xanthan Gum.