info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Sale!

Korff Sun Secret Fluid Sun Cream Protective and Anti Age SPF 50+

Çmimi:L3,780.00 L3,213.00 -15%

Krem mbrojtës ndaj diellit anti-age për fytyrën
40ml

Stock: Out of stock

Additional information

Përshkrimi

I përshtatshëm për çdo lloj lëkure, ky formulim ka për qëllim:
-të mbrojë lëkurën nga ekspozimi për një kohë të gjatë në diell;
-të parandalojë formimin e rrudhave;
-të kundërshtojë dukurinë e foto-plakjes;
-të hidratojë lëkurën.
Kjo arrihet në sajë të kombinimit të kompleksit DNS-Safe me faktorin mbrojtës 50+ dhe substancave me veti hidratuese.
Rezistent ndaj ujit.
Jo komedogjenik.
I testuar dermatologjikisht dhe klinikisht.
I testuar për nikel, krom, kobalt, mërkur dhe paladium.

Përdorimi

Aplikohet rreth 30 minuta para
ekspozimit në diell dhe riaplikohet aq herë sa është e nevojshme.

Përbërësit

Aqua (Water), C12-15 Alkyl Benzoate, Octocrylene, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Salicylate, 4-Methylbenzylidene Camphor, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid , VP/Eicosene Copolymer, Polysilicone-15, Titanium Dioxide (nano), Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer,  Polymethyl Methacrylate, Ceteareth-25, Ceteth-2, Decyl Oleate, Squalane, Bis-PEG/PPG-16/16 PEG/PPG-16/16 Dimethicone, Phenoxyethanol , Caprylic/Capric Triglyceride, Silica, Polysorbate 60, Cyclopentasiloxane, Pisum sativum (Pea) Extract, Eriodictyon californicum Flower/Leaf/Stem Extract, Tocopheryl Acetate, Dimethicone,  Sorbitan Isostearate , Lauryl Alcohol , Butylene Glycol , Glycerin, Myristyl Alcohol, Potassium Hydroxide, Sodium Hydroxide, Ethylhexylglycerin, o-Cymen-5-ol, Tetrasodium EDTA, Triethanolamine, Parfum (Fragrance) .