info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Neostrata Clarify Sheer Hydration SPF 40

Çmimi:5,270.00 L 4,216.00 L -20%

Krem hidratues, i cili lufton shenjat e plakjes, me faktor mbrojtës ndaj diellit, për lëkurë të yndyrshme me tendencë akneike.
50 ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

, , , , ,

Brand

Formulimi

Masa

50 ml

Skin Type

Specific For

Spf

Suitable For

Krem hidratues dite, i cili zvogëlon shenjat e plakjes, siguron mbrojtje nga rrezet e diellit UVA / UVB dhe është perfekt për përdorim në klimat e nxehta dhe të lagështa.
Tonifikon lëkurën dhe zvogëlon shfaqjen e njollave të errëta nga mosha ose aknet.
Përmban neoglucosaminë të patentuar, provuar klinikisht për të përmirësuar teksturën e lëkurës, duke zbutur rrudhat.
Mbrojtje ndaj diellit me spektër të gjerë (SPF 40) që mbron lëkurën nga dëmtimet e mëtejshme, ndërsa kompleksi Phytotal® zvogëlon yndyrën pa irrituar lëkurën.

Pa vaj, pa aromë.
– Hidratim ditor.
– Eksfoliues i butë.
– Nxit qarkullimin e qelizave.
– Ndihmon në zvogëlimin e shfaqjes së njollave të errëta nga mosha ose aknet.
– Përmirëson teksturën e lëkurës dhe zbut rrudhat.
– Redukton yndyrën.
– Mbrojtje nga dielli me spektër të gjerë.

Aplikojeni kremin çdo ditë në fytyrë dhe qafë të pastruar paraprakisht.
Aplikoni krem shtesë për diellin, sipas nevojës për aktivitete të zgjatura në natyrë.

Active Ingredients: Ethylhexyl Methoxycinnamate 7.5%, Titanium Dioxide 2.35%.

Inactive Ingredients: Aqua(Water), Gluconolactone, C12-15 Alkyl Benzoate, Dimethicone, Propylene Glycol Dicaprylate/dicaprate, Glyceryl Stearate, Isononyl Isononanoate, Propylene Glycol, PEG-100 Stearate, Octyldodecyl Neopentanoate, Glycerin, Cyclomethicone, Magnesium Aluminum Silicate, Tocopheryl (Vitamin E) Acetate, Biotin (Vitamin H), Pyridoxine (Vitamin B6), Panthenol, Niacinamide (Vitamin B3), Aluminum Starch Octenylsuccinate, Triundecanoin, Allantoin, Hydrolyzed Yeast Protein, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Xantham Gum, Disodium EDTA, Arginine, Ammonium Hydroxide, Fatty Alcohol/polysorbate Blend, Chlorphenesin, Methylparaben.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.