info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Frezyderm Atoprel Emollient Baume 300 ml

Çmimi:4,000.00 L 3,200.00 L -20%

Përkujdesje hidratuese për lëkurë të thatë, të ndjeshme dhe me tendencë atopike
300 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

,

Formulimi

Skin Type

,

Specific For

,

Suitable For

, ,

Krem zbutës që kujdeset për lëkurën shumë të thatë, të ndjeshme, të brishtë edhe me tendencë atopike.
Përmirëson dukshëm hidratimin e lëkurës.

Përfitimet:
– Ribalancim i shtresës lipidike.
– Hidratim.
– Forcim i barrierave epidermale.
– Mbrojtja e lëkurës.

Formulimi me efekt të dyfishtë:
– Përmbajtja korrekte lipidike funksionale (45% F.L.C), përmirëson gjendjen e lëkurës së thatë me tendencë atopike.
– Përmbajtje jo volatile (60%), redukton humbjen transepidermale të ujit.

Aplikoni kremin në lëkurë të thatë 2-3 herë në ditë ose sipas këshillës së mjekut tuaj.
Mund të kombinohet më së miri me kremin Anticort dhe Atoprel Milky Bath Oil nëse është e nevojshme.

Përbërësit aktivë:
PCA
Maltodextrin dhe Lactobacillus Plantarum

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.