info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Bioderma Cicabio Lotion

Çmimi:3,500.00 L 2,275.00 L -35%

Përkujdesje zbutëse dhe përtharëse për plagë të hapura
40ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulimi

Masa

40ml

Mosha

, , ,

Skin Type

Suitable For

, ,

Specific For

,

Formulim për plagë të hapura, sipërfaqësore, që rrjedhin dhe kërkojnë një trajtim për t’u përtharë dhe mbyllur.
Përthan plagët përmes përbërësve të tij natyralë përthithës.

Vepron në të gjitha fazat e proçesit të rigjenerimit të lëkurës, falë bashkëveprimit të resveratrol dhe bakrit.
Zinku, përbërësi i tij antibakterial, pastron epidermën.
Përbërësi tjetër aktiv Antalgicine™ qetëson shpejt dhe pakëson ndjesinë e kruarjes. Kompleksi natyral i patentuar DAF™ rrit qëndrueshmërinë e lëkurës.

Tolerohet shumë e mirë nga të gjitha lëkurat. I testuar nën vëzhgimin e mjekëve dhe pediatërve.

Tundeni mirë përpara përdorimit. Aplikojeni me një garzë sterile ose me kanulën drejtpërsëdrejti në zonën e dëmtuar, të cilën e keni pastruar paraprakisht. Përdoreni dy herë në ditë deri në shërimin e plotë. Për fytyrë dhe trup, për të rritur, fëmijë dhe bebe. Pa parfum, pa ngjyrues (ngjyra e këtij produkti është natyrale, si rrjedhojë e përbërësve të tij aktiv, të ideuar për të ulur në maksimum riskun ndaj alergjive).

AQUA/WATER/EAU, BUTYLENE GLYCOL, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, ZINC OXIDE, SILICA, COPPER SULFATE, MANNITOL, XYLITOL, ZINC SULFATE, VITIS VINIFERA (GRAPE) VINE EXTRACT, RHAMNOSE, ASIATICOSIDE, MADECASSIC ACID, ACETYL DIPEPTIDE-1 CETYL ESTER, ASIATIC ACID, SODIUM HYALURONATE

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.