info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vichy Ideal Soleil Tinted Anti Dark Spots SPF 50

Çmimi:3,300.00 L 2,805.00 L -15%

Krem me veprim të trefishtë i përshtatshëm për çdo lloj lëkure
50ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Specific For

,

Action

,

Suitable For

, ,

Spf

Përshkrimi

Formulim me 3 veti kryesore:
-parandalon formimin e njollave të errëta në lëkurë;
-korrigjon problemet ekzistuese të hiperpigmentimit;
-mbulon njollat e errëta dhe njëtrajtëson ngjyrën e lëkurës.
Përmban komplexin Mexoryl XL, që i ofron lëkurës mbrojtje maksimale ndaj rrezatimit UVA dhe UVB.
PhE – Resorcinoli i pranishëm në këtë formulim, vepron si depigmentues i njollave të errëta.
Absorbohet lehtësisht nga lëkura dhe nuk e lë të yndyrshme.
I pasur me ujin termal Vichy.
Pa parabene.
Testuar dermatologjikisht.
Testuar në lëkurë të ndjeshme.
Testuar për alergji.

Përdorimi

Aplikohet rreth 30 minuta para ekspozimit në diell.
Riaplikohet disa herë gjatë ditës në varësi të ekspozimit.

Përbërësit

AQUA / WATER – CI 77891 / TITANIUM DIOXIDE – HOMOSALATE – SILICA – ETHYLHEXYL SALICYLATE – ETHYLHEXYL TRIAZONE – C12-15 ALKYL BENZOATE – BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE – DROMETRIZOLE TRISILOXANE – BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE – GLYCERIN – ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE – OCTOCRYLENE – PENTYLENE GLYCOL – STYRENE/ACRYLATES COPOLYMER – CI 77491, CI 77492, CI 77499 / IRON OXIDES – POTASSIUM CETYL PHOSPHATE – PARFUM / FRAGRANCE – CAPRYLYL METHICONE – ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER – ALUMINUM HYDROXIDE – BUTYLENE GLYCOL – CAPRYLYL GLYCOL – CINNAMOMUM CASSIA BARK EXTRACT – DIMETHICONE – DISODIUM EDTA – INULIN LAURYL CARBAMATE – PEG-8 LAURATE – PHENOXYETHANOL – PHENYLETHYL RESORCINOL – POTERIUM OFFICINALE ROOT EXTRACT – STEARIC ACID – STEARYL ALCOHOL – TEREPHTHALYLIDENE DICAMPHOR SULFONIC ACID – TITANIUM DIOXIDE [NANO] / TITANIUM DIOXIDE – TOCOPHEROL – TRIETHANOLAMINE – XANTHAN GUM – ZINGIBER OFFICINALE ROOT EXTRACT / GINGER ROOT EXTRACT