info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Rilastil Stretch Marks Cream Sensitive and Reactive Skin

Çmimi:5,500.00 L 4,125.00 L -25%

Krem kundër strijave për lëkurë të ndjeshme dhe alergjike
125ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Action

,

Suitable For

Specific For

Përshkrimi

Formulim, që minimizon rrezikun për irritim apo shfaqje të fenomeneve alergjike në lëkurë.
Parandalon dhe trajton strijat e formuara nga degradimi i fibrave të kolagjenit dhe elastinës gjatë periudhës së adoleshencës, shtatzënisë ose nga një ndryshim i menjëhershëm në peshë.
Përmban izoaminoacide, që janë elementë të rëndësishëm në proçeset qelizore, pasi rrisin elasticitetin dhe rezistencën e lëkurës.
Këtij kremi i është shtuar dhe një kompleks vitaminik me veti antioksiduese dhe eutrofike dhe
gjalpë shea që ushqen lëkurën dhe rrit elasticitetin e saj.
Kremi është efikas si kundër strijave që kanë akoma ngjyrën e kuqe, edhe kundër atyre më ngjyrë të bardhë.
Testuar dermatologjikisht dhe mikrobiologjikisht.
Testuar klinikisht.
Testuar për nikel, kobalt, mërkur, krom dhe paladium.
Ka pH fiziologjik.
Pa konservues, pa ngjyrues, pa alkool.
Pa parfum dhe pa derivate të grurit.
Pa lanolinë ose rrjedhës të saj.
Pa vazelinë dhe pa vaj vazeline.
Pa lanoninë ose rrjedhës të saj.
Jo komedogjenik.
Hipoalergjik.

Përdorimi

Aplikohet në mëngjes dhe në darkë në lëkurë të thatë.
Masazhohet deri në absorbim të plotë.

Përbërësit

Aqua (Water) • Olus
(Vegetable) Oil • Caprylic/Capric Triglyceride • Cetearyl Alcohol • Glycerin • Cyclopentasiloxane • Oleyl Erucate • Diethylhexyl Carbonate • Dimethicone • Tocopheryl Acetate • PPG-15 Stearyl Ether • Butylene Glycol • Glyceryl Stearate • PEG-100 Stearate • Caprylyl Glycol • Cetearyl Glucoside • Sodium Butyroyl Hyaluronate • Olea europaea (Olive) Oil Unsaponifiables • Sodium PCA • Butyrospermum parkii (Shea) Butter • Sodium Hyaluronate • Hydroxypropyl Starch Phosphate • Polymethyl Methacrylate • Xanthan Gum • Dimethiconol • Arginine • Cyanocobalamin • Pentaerythrityl Tetra-di-t-Butyl Hydroxyhydrocinnamate • Disodium EDTA.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping