info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Rilastil Stretch Marks Cream + Dermastil pediatric & Soother FREE

Çmimi:5,500.00 L 4,675.00 L -15%

Krem kundër strijave

Paketim promocional me Dermastil cleanser + biberon Mam FALAS

Spastroje


Informacion shtesë

Masa

200 ml, 75 ml

Brand

Formulation

Skin Type

Action

,

Suitable For

Specific For

Përshkrimi

Dhuratat e para p=r bebin t’i bën Rilastil!

Paketim promocional Rilastil Krem kundër strijave + Dermastil larës & biberon FALAS

Rilastil stretch marks cream 200 ml

Formulim, i përshtatshëm për të parandaluar dhe trajtuar strijat e formuara nga degradimi i fibrave të kolagjenit dhe elastinës gjatë periudhës së adoleshencës, shtatzënisë ose nga një ndryshim i menjëhershëm në peshë.
Përmban izoaminoacide, që janë elementë të rëndësishëm në proçeset qelizore, pasi rrisin elasticitetin dhe rezistencën e lëkurës.
Alantoina, ndihmon në rigjenerimin e lëkurës, e zbut dhe e mbron atë.
Këtij kremi i është shtuar dhe një kompleks vitaminik me veti antioksiduese dhe eutrofike.
Testuar dermatologjikisht dhe mikrobiologjikisht.
Testuar për nikel, kobalt, krom, mërkur dhe paladium.

Testuar klinikisht.
Pa parabenë.
Hipoalergjik.
Jo komedogjenik.
PH fiziologjik.

Rilastil Dermastil Pediatric Body- Hair Cleanser

200 ml

E krijuar posaçërisht për të mbrojtur lëkurën delikate të bebeve dhe fëmijëve tuaj.
Pastron lëkurën pa dëmtuar shtresën hidrolipidike të saj.
Me vitaminë E dhe provitaminë B5 në përmbajtje.
Përmban surfaktantë miqësorë me lëkurën dhe ka një pH të tillë që nuk shkakton djegie apo irritim të syve.
Testuar dermatologjikisht dhe nën mbikëqyrjen e mjekëve pediatër.
Testuar për nikel, krom, kobalt, mërkur dhe paladium.
Hipoalergjik.
Përmban parfum që nuk shkakton alergji.
Pa parabenë.
Pa SLES, pa SLS, pa derivate të grurit.

 

Përdorimi

Rilastil stretch marks cream

Rekomandohet përdorimi i kremit, në shtatzëni apo periudha të ndryshimeve të shpejta në peshë.
për të parandaluar formimin e strijave.
Të përdoret dy herë në ditë, në zonat e predispozuara për strija (kofshë, bark, krahë, gjoks).

Përdoret si gjatë shtatzënisë ashtu dhe gjatë ushqyerjes me gji.

 

Rilastil Dermastil Pediatric Body- Hair Cleanser

Hidhet një sasi shampoje në duar dhe shpërhapet në trupin dhe kokën e fëmijës. Masazhohet, me qëllim që të shkumojë dhe më pas shpëlahet me ujë të bollshëm.
Mund të përdoret çdo ditë.

Përbërësit

Rilastil stretch marks cream

Aqua (Water) · PEG-8, Beeswax · PEG-8 · Olus (Vegetable) Oil · PEG-6 Stearate · Ethylhexyl Palmitate · Oryza sativa (Rice) Bran Oil · C12-15 Alkyl Benzoate · Dimethicone · Sodium PCA · Panthenol · Triisostearin PEG-6 Esters · PEG-32 Stearate · Glycol Stearate · Arginine · Glyceryl Stearate · PEG-100 Stearate · Leucine · Isoleucine · Valine · Tocopheryl Acetate · Hydrolyzed Glycosaminoglycans · Carbomer · Niacinamide · Allantoin · Oryzanol · Ethyl Linolenate · Ethyl Oleate · Ethyl Linoleate · Hydrolyzed Vegetable Protein · Hydrogenated Lecithin · Pentaerythrityl Tetra-di-t-Butyl Hydroxyhydrocinnamate · Phenoxyethanol · Ethylhexylglycerin · Disodium EDTA · Parfum (Fragrance).

 

Rilastil Dermastil Pediatric Body- Hair Cleanser

Aqua (Water) ● Cocamidopropyl Betaine ● Sodium Cocoyl Isethionate ● Disodium Cocoamphodiacetate ● PEG-7 Glyceryl Cocoate ● Polysorbate 20 ● Sodium Chloride ● Propanediol ● Sodium Lauroyl Sarcosinate ● Sodium PCA ● Stearic Acid ● Lactic Acid ● Ceteareth-60 Myristyl Glycol ● Betaine ●Tocopheryl Acetate ● Panthenol ● Caprylhydroxamic Acid ● Polyquaternium-10 ● Disodium EDTA ● Tetrasodium EDTA ● Parfum (Fragrance).

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping