info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Mustela maternity strech marks serum

Çmimi:3,400.00 L 2,720.00 L -20%

Serum korrigjues i strijave tashmë të formuara
45 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Përshkrimi

Serumi Mustela Maternity vepron në mënyrë të targetuar, në strijat e krijuara së fundmi, duke favorizuar reduktimin e tyre, rritjen e elasticitetit dhe zbutjen e lëkurës së nënave të ardhshme & nënave të reja.
Gjatësia, gjërësia dhe relievi i strijave zvogëlohen ndërsa ngjyra zbehet dukshëm.
Formuluar me 96% përbërës natyrorë.
Vaj avokado – një përbërës aktiv i patentuar me origjinë natyrore: ky vaj i pastër, i pasur me acide yndyrore esenciale, ndihmon në rivendosjen dhe mirëmbajtjen e filmit hidrolipidik të lëkurës, të dobësuar gjatë shtatzënisë.
Kompleks me origjinë aktive natyrore dhe që rrjedh nga koncentrati i patentuar i vajit Maracuja dhe acidi hyaluronik: ky përbërës sjell përsosmëri dhe elasticitet në lëkurë, për të përmirësuar strijat.
Glicerinë me origjinë natyrore: hidraton dhe mbron lëkurën.

Testuar klinikisht
Falë formulës së tij unike, Stretch Mark Serum:

• Promovon uljen e shenjave të strijave: 73% (1).

• Hidraton dhe ushqen lëkurën: 80% (1).

• Ka një efekt riparimi në lëkurë: 78% (1).

• E bën lëkurën më të butë dhe më të rehatshme: 83% (1) dhe 80% (1).

(1) Test klinik i 30 grave shtatzëna dhe 30 gra pas lindjes, pas 8 javësh të përdorimit (përqindja e kënaqësisë, vetëvlerësimi).
Vlerësuar për sigurinë për nënën dhe beben, gjatë shtatzënisë dhe pas lindjes.
E përshtatshme me gjidhënien.
Pa parabenë, pa ftalate, pa fenoksietanol, pa bisfenole A dhe S.

Përdorimi

Masazhohet mbi strijat e sapoformuara çdo mëngjes dhe mbrëmje, për të paktën 2 muaj.
Kanjula e tubetit me precizion të lartë lejon një aplikim të duhur në zonat specifike.

Përbërësit

AQUA / WATER / WATER, GLYCERIN, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL, POLYACRYLATE CROSSPOLYMER-6, 1,2-HEXANEDIOL, PASSIFLORA EDULIS SEED OIL, TOCOPHEROL, CAPRYLYL GLYCOL, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE, CITRIC ACID.