info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Rilastil Elasticizing Oil

Çmimi:1,250.00 L 1,062.50 L -15%

Vaj ushqyes rrit elasticitetin e lëkurës
80 ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Action

,

Suitable For

, ,

Specific For

Përshkrimi

Një lëkurë pa elasticitet është një lëkurë që ka më shumë mundësi të rrudhet dhe të jetë më e ndjeshme ndaj faktorëve dëmtues.
Vaji Rilastil ka për qëllim t’i rikthejë lëkurës elasticitetin e humbur, ta zbusë dhe ta ushqejë atë.
Kombinim i vajit të arganit me vajin jojoba, lëndët e pasaponifikuara të vajit të ullirit dhe me vajin e krundeve të orizit.
Vitamina E dhe F të pranishme në këtë formulim, në sajë të vetisë antioksiduese përmirësojnë shenjat, strijat dhe tonifikojnë lëkurën.
Këshillohet të përdoret:
– në lëkurë të thatë e të dehidratuar;
-në shtatzëni, i kombinuar me kremin kundër strijave;
-në shenjat në lëkurë pas ndërhyrjeve kirurgjikale apo traumave të ndryshme;
-në lëkurën e bebeve dhe fëmijëve, për efektin zbutës dhe mbrojtës të lëkurës delikate.
Testuar dermatologjikisht dhe mikrobiologjikisht.
Pa minerale, bioflavonoide dhe konservues.
Pa rrjedhës të grurit.
Pa ngjyrues.
Testuar për nikel, krom, kobalt, mërkur dhe paladium.

Përdorimi

Aplikohet në lëkurë pas dushit.
Lëkura duhet të jetë e thatë, por jo plotësisht.

Përbërësit

Caprylic/Capric Triglyceride •
Diethylhexyl Carbonate • Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate • Argania spinosa Kernel Oil • Plukenetia volubilis Seed Oil • Dicaprylyl Carbonate • Ethylhexyl Palmitate • Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil • Olea europaea (Olive) Oil Unsaponifiables • Oryza sativa (Rice) Bran Oil • Propanediol Dicaprylate • Tocopheryl Acetate • Ethyl Linolenate • Ethyl Oleate • Ethyl Linoleate • Pentaerythrityl Tetra-di-t-Butyl Hydroxyhydrocinnamate • Parfum (Fragrance).

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping