info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Nuxe Sun Spray solaire visage et corps SPF 50

Çmimi:4,000.00 L 3,200.00 L -20%

Qumësht me faktor të lartë mbrojtës për trupin dhe fytyrën
150 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

150 ml

Skin Type

Specific For

,

Spf

Suitable For

, ,

Përshkrimi

Spraj mbrojtës ndaj rrezatimit diellor, me ujë dhe lule dielli. Mbron nga rrezet UVB, UVA dhe fotoplakja e parakohshme e lëkurës. Parandalon shfaqjen e njollave.

Mbron fytyrën dhe trupin në mënyrë ideale, duke e lënë lëkurën e hidratuar dhe të qetësuar.

Ultra praktik dhe rezistent ndaj ujit dhe djersës.
Ideal për aktivitete sportive.

Përdorimi

Fytyra: spërkatni sprajin në duar dhe ngroheni atë, përpara se ta aplikoni në fytyrë, duke shmangur zonën e syve.

– Trupi: spërkateni sprajin drejtpërdrejt në trup dhe përhapeni.
Aplikoni shpesh, veçanërisht pas notit ose tharjes.

*Kujdes: Nëse nuk aplikoni mjaftueshëm produkt, niveli i mbrojtjes nga dielli ulet në mënyrë të konsiderueshme.

Përbërësit

AQUA/WATER, C12-15 ALKYL BENZOATE, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, DIBUTYL ADIPATE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, GLYCERIN, POLYMETHYL METHACRYLATE, PHENYL TRIMETHICONE, LAURYL GLUCOSIDE, POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDROXYSTEARATE, PARFUM/FRAGRANCE, DIMETHICONE, TOCOPHEROL, CAPRYLOYL GLYCINE, PHENOXYETHANOL, CITRIC ACID, TOCOPHERYL ACETATE, SODIUM HYDROXIDE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, P-ANISIC ACID, SODIUM GLUCONATE, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, SODIUM LAURETH SULFATE, DIMETHICONOL, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, AMINOMETHYL PROPANOL, EICHHORNIA CRASSIPES EXTRACT, ETHYL FERULATE, SOLANUM LYCOPERSICUM (TOMATO) FRUIT EXTRACT, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT, FAGRAEA BERTEROANA FLOWER EXTRACT, BENZYL SALICYLATE, LIMONENE, LINALOOL, GERANIOL, CITRONELLOL, COUMARIN [N2613/B]