info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Nuxe Refreshing Deodorant 24HR Reve de The

Çmimi:1,500.00 L 1,200.00 L -20%

Roll on për femrakundër djersitjes 24 h me ekstrakte të çajit jeshil
50 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

50 ml

Specific For

Suitable For

,

Përshkrimi

Ky deodorant roll-on është krijuar në bazë të një teknologjinë të zgjuar: një treshe përbërësish aktivë që përshtaten me nevojat e lëkurës për të parandaluar në mënyrë efektive aromat për 24 orë*. Struktura e tij e lëngshme me një aromë rigjallëruese të çajit jeshil përthithet shpejt pa asnjë përfundim ngjitës dhe lë një ndjesi freskuese në lëkurë, pa vija në veshje.

Deodoranti krijon një efekt ftohës në aplikim për 90%** të femrave.

Formula:

Ekstrakti i çajit jeshil: një përbërës i lashtë i përdorur për të zbutur dhe  mirëmbajtur lëkurën. Ky ekstrakt me origjinë natyrale është marrë duke përdorur një proces bioteknologjik 100% të Made in France miqësor ndaj mjedisit: qelizat e çajit botanik të pasuruara me molekula aktive shumohen nga një fragment i vogël bimor.
Për më tepër:
– “Teknologjia e zgjuar “e deodorantit: një treshe përbërësish aktivë që përshtaten me nevojat e lëkurës për të parandaluar djersitjen.
– Aroma e gamës së çajit jeshil: krijon një ndjesi rigjallëruese.

Formula vegane pa përbërës apo derivate me origjinë shtazore.

Përdorimi

Aplikojeni këtë deodorant mbrojtës 24-orësh, në lëkurë të pastër dhe të thatë në mëngjes ose në çdo kohë
të ditës.

Përbërësit

AQUA/WATER, SALVIA OFFICINALIS (SAGE) LEAF WATER, DECYL OLEATE, BUTYLENE GLYCOL, GLYCERIN, SILICA, GLYCERYL CAPRATE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, ARACHIDYL ALCOHOL, CETEARYL ALCOHOL, PARFUM/FRAGRANCE, CAPRYLOYL GLYCINE, MACADAMIA INTEGRIFOLIA SEED OIL, SODIUM BENZOATE, BEHENYL ALCOHOL, CITRIC ACID, SODIUM HYDROXIDE, ARACHIDYL GLUCOSIDE, ALLANTOIN, CETEARYL GLUCOSIDE, XANTHAN GUM, PHYTIC ACID, HYDROLYZED ADANSONIA DIGITATA EXTRACT, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, PHENOXYETHANOL, TOCOPHEROL, CARBOMER, LIMONENE, LINALOOL, CITRONELLOL [N3402/A].

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping