info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Uljet e nxehta të verës| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Uljet e nxehta të verës| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Uljet e nxehta të verës| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Neostrata Resurface Glycolic Renewal Smoothing Lotion

Çmimi:3,900.00 L

Locion hidratues për fytyrën dhe trupin me efekt zbutës.
200 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, , , , , ,

Brand

Formulation

Masa

200 ml

Skin Type

,

Specific For

,

Suitable For

Përshkrimi

Neostrata Ultra Smoothing Lotion është një antioksidant, hidratues, eksfoliues që përmban acid glikolik dhe acid citrik (alfa hidroksi acide ose AHAs).
Ky locion i lehtë stimulon rigjenerimin qelizor dhe ndihmon lëkurën të ketë një teksturë të butë, duke reduktuar pamjen e rrudhave të imta dhe ekzistuese.

– Acidi glikolik 8% redukton pamjen e rrudhave të imta dhe ekzistuese.
– Acidi citrik 2% siguron përfitime antioksiduese dhe minimizon efektet e dëmshme që mund të shfaqen nga dielli dhe papastërtitë.
– Ndihmon në përmirësimin e pamjes dhe strukturës së lëkurës.
– Stimulon rigjenerimin e qelizave.

– Pa aromë.

I përshtatshëm për lëkura normale/mikse/të yndyrshme dhe ideal për përdoruesit për herë të parë me Alfa Hidroksi Acide.
Nuk rekomandohet për personat që kanë lëkurë të ndjeshme.

Përdorimi

Vendoseni në fytyrë, duar dhe/ose trup pas pastrimit.

Kujdes: Ky produkt përmban një alpha hidroksiacide (AHA) që mund të rrisë ndjeshmërinë e lëkurës suaj ndaj diellit dhe veçanërisht mundësinë e djegies prej tij.
Përdorni një krem mbrojtës ndaj diellit, vishni rroba mbrojtëse dhe kufizoni ekspozimin në diell gjatë përdorimit të këtij produkti deri një javë pas përdorimit të tij.

Përbërësit

Key ingredients
• 10% AHA (GLYCOLIC ACID AND CITRIC ACID)

Aqua/Water/Eau, Glycolic Acid, Propylene Glycol, Citric Acid, Ammonium Hydroxide, Arginine, Dimethicone, PEG-40 Stearate, Trimethylolpropane Triethylhexanoate, Mangifera Indica (Mango) Seed Butter, Tocopheryl Acetate, Glycerin, Butylene Glycol, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Isopropyl Palmitate, Stearic Acid, Myristic Acid, Palmitic Acid, Cetearyl Alcohol, Cetyl Hydroxyethylcellulose, Xanthan Gum, Stearamidopropyl Dimethylamine, Disodium EDTA, Methylparaben, Chlorphenesin.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Price
 • Stock
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Krahaso