info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Mustela gentle cleansing gel for hair and body

Çmimi:1,190.00 L 952.00 L -20%

Xhel pastrues shkumues për flokët dhe trupin për bebe dhe fëmijë
200ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Hair Type

Specific For

,

Action

,

Suitable For

,

Mosha

, , ,

Përshkrimi

Xhel i cili pastron me efikasitet duke respektuar lëkurën, skalpin dhe flokët delikatë të të sapolindurit, bebes dhe fëmijës.
Qetëson dhe kompenson efektet tharëse të banjës.
Përbërës kryesorë me origjinë natyrale:
Avocado Perseose® – përbërës aktiv me origjinë natyrale i patentuar, përforcon barrierën e lëkurës, hidraton dhe ruan pasurinë e saj qelizore.
Vitaminë B5 – qetëson.
Tensio-aktivë të butë – pastrojnë butësisht duke evituar tharjen e lëkurës.
Nuk djeg sytë.
Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik.
Tolerancë e lartë kutane dhe okulare.
Hipoalergjenik – formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.
Pa sapun. Pa parabene, pa ftalate, pa fenoksietanol.

Përdorimi

Hidhni në pëllëmbën e dorës pak xhel, shkumoni lëkurën dhe flokët e bebes apo fëmijës.
Shpëlajeni.

Përbërësit

AQUA/WATER/EAU, GLYCERIN, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM MYRETH SULFATE, PEG-7 GLYCERYL COCOATE, COCO-GLUCOSIDE, PEG-150 DISTEARATE, GLYCERYL CAPRYLATE, GLYCOL DISTEARATE, PARFUM (FRAGRANCE), CITRIC ACID, PANTHENOL, POTASSIUM SORBATE, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) FRUIT EXTRACT.