info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Mustela Baby Oil

Çmimi:L1,400.00

Vaj masazhi hidratues dhe qetësues për bebe dhe fëmijë
100ml

Stock: Out of stock

Additional information

Përshkrimi

Përkujdesje destinuar për masazh që kontribuon në mirëqënien e fëmijës, që nga dita e parë e lindjes.
Vaj që zgjon shqisat e bebes, lehtëson masazhimin, nuk yndyros lëkurën dhe nuk ngjit falë përbërjes unike.
Hidraton, ushqen dhe lë një film mbrojtës mbi lëkurën e të sapolindurit dhe fëmijës, falë kompleksit ekskluziv të vajrave vegjetale dermo-mbrojtëse të pasura në acide yndyrore themelore.
Në sajë të formulës së tij të re të pasuruar me Avocado Perseose® mbrojtës dhe rigjenerues, vaji i masazhit ndihmon për të përforcuar barrierën mbrojtëse të lëkurës së fëmijës tuaj dhe për të ruajtur pasurinë qelizore të saj.
Hipoalergjenik – formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.
Pa parabene, pa ftalate, pa fenoksietanol.

Përdorimi

Spruconi një sasi të vogël vaj masazhi hidratues për bebe dhe fëmijë, në pëllëmbën e dorës tuaj, duke e ngrohur në duar, para se ta aplikoni në trupin e bebes dhe fëmijës.

Përbërësit

HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL, PARFUM (FRAGRANCE), PUNICA GRANATUM SEED OIL, TOCOPHEROL.