info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

DR.Grandel UV Protection LSF30 Serum

Çmimi:L3,900.00

Serum mbrojtës ndaj diellit SPF 30
50 ml

Stock: In stock

Additional information

Brand

Formulation

Skin Type

Specific For

,

Action

,

Suitable For

,

Spf

Përshkrimi

Serum me një teksturë të lehtë, jo të yndyrshme, plotësisht të absorbueshme nga lëkura.
Siguron mbrojte të lartë nga rrezatimi UVA dhe UVB.
Me vitaminë E në përmbajtje, me veprim antioksidues dhe efekt kundër radikaleve të lira.
Pantenoli i është shtuar këtij formulimi për rritjen e hidratimit të lëkurës dhe qetësim të irritimeve.

Përdorimi

Aplikohet në mëngjes, në fytyrë, qafë dhe në zonën e dekoltesë, rreth 30 minuta para ekspozimit në diell.

Përbërësit

Aqua (Water), Octocrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (nano), Neopentyl Glycol Diheptanoate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, Potassium Cetyl Phosphate, Diethylhexyl Butamido Triazone, Magnesium Aluminum Silicate, Panthenol, Dimethicone, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Decyl Glucoside, Tocopheryl Acetate, Propylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Xanthan Gum, Citric Acid, Sodium Cetearyl Sulfate, Pantolactone, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Parfum (Fragrance)